Pohony LINAK – trvalý vztah

Na nepsaná svědectví o naší kvalitě narazíte po celém světě. Systémy pohonů jsou stále v provozu a neúnavně den za dnem vykonávají svou práci – celá desetiletí.

Spolupráce se společností LINAK představuje potenciálně dlouhodobý vztah. Důkazy tohoto tvrzení jsou zřejmé v nejrůznějších obchodních oblastech – od zemědělských strojů až po průmyslové pracovní stanice, kancelářské stoly a vybavení nemocnic. Pohony staré přes 20 let stále pracují a zajišťují tlak či tah ke zlepšení pohodlí, ergonomie a efektivity k finálnímu zlepšení života lidí.

 
Veterinární chirurg Britta Butteronová

20 let starý zákrokový pult

V roce 2000 si veterinární lékařka Britta Butteronová z německého města Lich v Hessensku zakoupila do své praxe „polohovatelný“ zákrokový pult. Takový krok byl tehdy něčím zcela neobvyklým – podobná zařízení nebývala ani v kancelářích či ve výrobě. Rozhodně ne ve veterinární praxi.

Lékařka však zvolila elektrické řešení se zvedacím sloupkem LINAK® LP2. Nožním spínačem si tak mohla nastavit výšku pultu, aby docílila optimální pracovní výšky. Zákrokový pult doktorky Butteronové slouží ve veterinární praxi dodnes.

 

Pracovní stanice s datem „narození“ v dubnu roku 1999

Jeden z našich zákazníků v USA se s námi podělil o vzpomínku na událost, kdy nám před mnoha lety prodal některé ze svých pracovních stanic. Vydali jsme se je hledat do našeho výrobního závodu LINAK USA v Louisville ve státě Kentucky, a skutečně jsme nalezli několik opravdu starých pracovních stanic – všechny stále perfektně funkční. Prohlédli jsme si pohony posouvající stolní desku nahoru a dolů. Některým z nich bylo kolem 15 let. Nejstaršímu pak bylo v dubnu roku 2020 rovných 21 let.

„Narodil se“ v Dánsku 23. dubna 1999. Krátce nato byl pohon LA31 přepraven do USA, kde se stal součástí ergonomické pracovní stanice navržené a vyrobené společností BOSTONtec. V té době byly zvedací sloupky pro stoly a pracovní stanice novinkou. Stoly k sezení/stání se zatím prakticky neobjevovaly a ani zdaleka nedosahovaly současných globálních kancelářských standardů.

Uplynul vlastně jen rok, co byl v roce 1998 společností LINAK vytvořen a na trh uveden vůbec první ucelený systém pro stoly. Původně byl navržen ke zlepšení ergonomie a pohodlí při práci ve specializovaných oblastech, například pro pracovní stanice architektů, techniků, fotografů nebo speciální koupelnové či kuchyňské aplikace. K výškovému polohování pracovních stanic firmy používaly převážné průmyslové pohony typu LA31 . Tento konkrétní pohon, jenž hladce pracuje přes 21 let, jsme našli ve vlastním areálu.

Ve výrobním závodě LINAK USA se pracovní stanice aktuálně využívá k testování rychlosti pohonů. Po celou dobu své životnosti v zařízení však plní celou řadu různých úkolů. Představte si, kolik osob tuto pracovní stanici používalo nebo kolik pohonů jí při testování prošlo. Máme před sebou dokonalý příklad podstaty kvality LINAK.

ReadMoreButton

 

 

Dlouhodobé partnerství truhlářské dílny

Majitel truhlářské dílny „Die Möbelmacher“, pan Herwig Danzer, při práci u stolu v kanceláři rád stojí. Používá tedy elektrický stůl k sezení/stání, jenž je v dnešní době již zcela běžný. Avšak v roce 1998, kdy se rozhodl vytvořit si vlastní polohovatelný stůl, byla tato myšlenka zcela nová a „velmi moderní“.

Pan Danzer, provozující spolu s desítkou dalších specialistů svou firmu „Die Möbelmacher“ poblíž německého Norimberku, o nábytku prakticky vše. A pokud jde o jeho stůl, zapůsobila na něj zejména jedna skutečnost.

„Je vskutku úžasné, jak dlouho stůl vydržel“, říká a ukazuje na zvedací sloupek DL1 pod stolovou deskou. Tento konkrétní sloupek byl páteří prvního stolního systému, jenž společnost LINAK® koncem 90. let představila. Začalo tak partnerství mezi společnostmi „Die Möbelmacher“ a LINAK, přičemž spolupráce i stůl pana Danzera přetrvaly do dnešních dnů.

Truhlář Herwig Danzer
 

Kvalita

Se základy v nejmodernějších technologiích můžete očekávat stejnou kvalitu po celém světě.

Read more

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.