Spolupráce se společností LINAK® představuje potenciálně dlouhodobý vztah. Důkazy tohoto tvrzení jsou zřejmé v nejrůznějších obchodních oblastech – od zemědělských strojů až po průmyslové pracovní stanice, kancelářské stoly a vybavení nemocnic. Pohony staré přes 20 let stále pracují a zajišťují tlak či tah pro zlepšení pohodlí, ergonomie a efektivity k finálnímu zlepšení života lidí.
25 let a stále v plné síle
Tento montážní stůl od společnosti MSF-Vathauer s lineárními pohony LINAK je stále v každodenním provozu.
Poutavě vyhlížející montážní stůl v nové výrobní budově společnosti MSF-Vathauer Antriebstechnik v Detmoldu mezi ostatními zřetelně vyniká. Výrazné logo „Modulus“ a tyrkysově laděný styl připomínají 90. léta – dobu vzniku tohoto stolu. Jednalo se v podstatě o jednu z prvních elektricky výškově nastavitelných pracovních stanic, která byla uvedena na trh v Německu. A dosud dokonale funguje.
Prach a škrábance na nohou stolu s pohony LINAK svědčí o stáří a intenzivním používání, avšak ani jedna z jednotek dosud nebyla vyměněna. I po 25 letech náročného zvedání pracují pohony s ovládacím panelem LINAK tohoto solidně zkonstruovaného stolu s počítačem a nástavcem na nářadí velmi hladce.
Volba lineárních pohonů LA28 pro konstrukci byla ve své době neobvyklou volbou, neboť tyto pohony se běžněji používaly spíše v průmyslových aplikacích a zemědělství. Na počátku 90. let byla myšlenka vytvoření elektricky polohovatelného stolu zcela novým konceptem. Avšak kombinace přesného německého vedení se systémovým myšlením LINAK, kdy kontrolbox a ovládací prvky umožnily paralelní ovládání dvou pohonů, umožnila představení světové premiéry elektricky výškově nastavitelné pracovní stanice.
Pro společnost LINAK to bylo jiskrou, jež zažehla vývoj speciálně navržených zvedacích sloupků pro kancelářské stoly. V roce 1998 byl na trh uveden sloupek DL1, jenž doslova proměnil kancelářský svět.
Informace o společnosti MSF-Vathauer Antriebstechnik
Firmu MSF-Vathauer Antriebstechnik GmbH & Co. KG již 40 let charakterizuje oddaná vášeň pro technologie a know-how ve všech úrovních automatizace pohonů. Kromě decentralizovaných technologií a automatizace pohonů se v Německu vyvíjejí a vyrábějí také individuální řešení.
ReadMoreButton
20letý zákrokový pult
V roce 2000 si veterinární lékařka Britta Butteronová z německého města Lich v Hessensku zakoupila do své praxe „polohovatelný“ zákrokový pult. Takový krok byl tehdy něčím zcela neobvyklým – podobná zařízení nebývala ani v kancelářích či ve výrobě. Rozhodně ne ve veterinární praxi.
Zvěrolékařka však zvolila elektrické řešení se zvedacím sloupkem LINAK® LP2. Nožním spínačem si tak mohla nastavit výšku pultu, aby docílila optimální pracovní výšky. Zákrokový pult doktorky Butteronové slouží ve veterinární praxi dodnes.
Pracovní stanice s datem „narození“ v dubnu roku 1999
Jeden z našich zákazníků v USA se s námi podělil o vzpomínku na událost, kdy nám před mnoha lety prodal některé ze svých pracovních stanic. Vydali jsme se je hledat do našeho výrobního závodu LINAK USA v Louisville ve státě Kentucky, a skutečně jsme několik opravdu starých pracovních stanic nalezli – všechny stále perfektně funkční. Prohlédli jsme si pohony posouvající stolní desku nahoru a dolů. Nejstaršímu zařízení je více než 20 let.
„Narodilo se“ v Dánsku 23. dubna 1999. Krátce nato byl pohon LA31 přepraven do USA, kde se stal součástí ergonomické pracovní stanice navržené a vyrobené společností BOSTONtec. V té době byly zvedací sloupky pro stoly a pracovní stanice novinkou. Stoly k sezení/stání se zatím prakticky neobjevovaly a ani zdaleka nedosahovaly současných globálních kancelářských standardů.
Uplynul vlastně jen rok, co byl v roce 1998 společností LINAK vytvořen a na trh uveden vůbec první ucelený systém pro stoly. Původně byl navržen ke zlepšení ergonomie a pohodlí při práci ve specializovaných oblastech, například pro pracovní stanice architektů, techniků, fotografů nebo speciální koupelnové či kuchyňské aplikace. K výškovému polohování pracovních stanic firmy používaly převážné průmyslové pohony typu LA31 . Tento konkrétní pohon, jenž hladce pracuje přes 21 let, jsme našli ve vlastním areálu.
Ve výrobním závodě LINAK USA se pracovní stanice aktuálně využívá k testování rychlosti pohonů. Po celou dobu své životnosti v zařízení však plní celou řadu různých úkolů. Představte si, kolik osob tuto pracovní stanici používalo nebo kolik pohonů jí při testování prošlo. Máme před sebou dokonalý příklad podstaty kvality LINAK.
ReadMoreButton
Dlouhodobé partnerství truhlářské dílny
Majitel truhlářské dílny „Die Möbelmacher“, pan Herwig Danzer, při práci u stolu v kanceláři rád stojí. Používá tedy elektrický stůl k sezení/stání, jenž je v dnešní době již zcela běžný. Avšak v roce 1998, kdy se rozhodl vytvořit si vlastní polohovatelný stůl, byla tato myšlenka zcela nová a „velmi moderní“.
Pan Danzer, provozující spolu s desítkou dalších specialistů svou firmu „Die Möbelmacher“ poblíž německého Norimberku, o nábytku prakticky vše. A pokud jde o jeho stůl, zapůsobila na něj zejména jedna skutečnost.
„Je vskutku úžasné, jak dlouho stůl vydržel“, říká a ukazuje na zvedací sloupek DL1 pod stolovou deskou. Tento konkrétní sloupek byl páteří prvního stolního systému, jenž společnost LINAK® koncem 90. let představila. Začalo tak partnerství mezi společnostmi „Die Möbelmacher“ a LINAK, přičemž spolupráce i stůl pana Danzera přetrvaly do dnešních dnů.