Kontaktujte nás zde

Ocenění Red Dot Design Award virtuálního showroomu LINAK

Spolupráce společnosti LINAK® s partnerem pro digitální design, firmou Cadpeople cílila na vytvoření strhujícího virtuálního showroomu, za nějž získala ocenění Red Dot Award v kategorii „Brands & Communication Design“ oboru „Digital Solutions“.

Red Dot Design Award je jednou z největších světových designových soutěží s více než 60letou historií. Porota Red Dot každoročně vybírá nejvýraznější návrhy dané kategorie za inovativnost, funkčnost a estetický přístup. Společnosti LINAK a Cadpeople si velmi váží ocenění vyjadřujícího uznání koncepce a návrhu projektu, a také týmové spolupráce, jež za procesem stojí.

Obrázek recepce online showroomu LINAK – virtuálního prostoru prezentace lineárních pohonů ve 3D.

 
 
 

Koláž počátečních konceptových náčrtků znázorňující designové nápady, jež vedly k vytvoření interaktivního online showroomu LINAK.

Od skrytého hrdiny k ústřední roli

Společnost LINAK stála před výzvou prezentovat své nepostradatelné a přitom nenápadné výrobky. Přestože elektrické pohony hrají důležitou roli při vytváření pohybu a zvyšování funkčnosti různých aplikací ke zlepšování života lidí, zůstávají nezřídka poněkud skryté.

Hlavním cílem projektu bylo navrhnout inovativní a vizuálně podmanivý koncept, jenž by kromě odhalení širších souvislostí a efektů elektrických pohonů LINAK ukázal také skutečnou hodnotu těchto mnohdy opomíjených produktů pro potřeby zákazníků.

 

Oceněným výsledkem je virtuální showroom vyprávějící prostorové příběhy o produktech LINAK prostřednictvím integrace do řady aplikací v 3D prostředí.

Kurt Deutschbein, marketingový konzultant společnosti LINAK A/S.

Cílem našeho řešení nebylo pouze představit zákazníkům produkty. Klienty zamýšlíme aktivizovat a ukázat jim, jak náš přístup a systémové myšlení pomáhá při navrhování a vytváření lepších aplikací.

Kurt Deutschbein, marketingový konzultant společnosti LINAK A/S.
 

V poutavém digitálním showroomu jsou produkty pevně ukotveny v centru pozornosti jako neopěvovaní hrdinové demonstrující svou funkčnost, flexibilitu a hodnotu pro zákazníka.

 
 

Síla partnerství

Z ocenění své práce v mezinárodně uznávané soutěži Red Dot Design Competition se samozřejmě těší i společnost Cadpeople. Nový showroom podtrhuje pověst společnosti LINAK jakožto inovativního lídra v oboru a zdůrazňuje její závazek zlepšovat život lidem prostřednictvím pohybu, což je bezesporu významným benefitem a důkazem úspěšného tvůrčího partnerství.

Thomas Juel, CSO a partner ze společnosti Cadpeople.

Je velmi potěšující vidět, jaký dopad máme na zákazníky dodáváním řešení podporujících jejich vlastních výrobky v kompletním hodnotovém řetězci.

Thomas Juel, CSO a partner, Cadpeople.

Rozhlédněte se kolem

Navštivte virtuální showroom LINAK a podívejte se, jak se díky designu společnosti Cadpeople podařilo proměnit skryté komponenty ve viditelné hrdiny.

Obrázek představující nemocniční sestavu lůžka JIP s pohony LINAK pro plynulý pohyb, zobrazenou ve virtuálním showroomu LINAK – posouváním zobrazíte lůžko JIP.
Pohled zblízka na lůžko JIP s pokročilým pohybem zajišťovaným pohony LINAK ve virtuálním showroomu LINAK – posouváním zobrazíte nemocniční sestavu lůžka JIP.
Posunutím vlevo si pohled přiblížíte

Co je ocenění Red Dot Award?

Ocenění „Red Dot Award: Product Design“ má kořeny již v roce 1955. Od té doby se cena každoročně uděluje nejlepším výrobkům roku. V souladu s mottem: „Hledání dobrého designu a inovací“ hodnotí mezinárodní porota individualitu a originalitu výrobků. V roce 2023 byly přihlášeny produkty ze 60 zemí, jež porota složená ze 43 členů hodnotila v 51 soutěžních kategoriích.

 
Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás