Kontaktujte nás zde
Novinky 12. července 2022

USB nabíječka Desk2Device vyhrála zlatou cenu v soutěži Best of NeoCon

USB nabíječka Desk2Device získala zlaté ocenění za technologii: Kategorie příslušenství a podpůrných zařízení v letošní soutěži Best of NeoCon v rámci veletrhu NeoCon 2022.

Výškově nastavitelný stůl s USB nabíječkou LINAK Desk2Device – logo zlaté ceny v soutěži Best of NeoCon 2022.

Best of NeoCon je oficiální program oceňující výjimečné novinky vystavujících společností v nejrůznějších kategoriích. Porotu letos tvořilo téměř 50 významných designérů, architektů, projektantů a správců zařízení z komerčního, zdravotnického, pohostinského a vzdělávacího sektoru. 

 

Omezte množství kabelů a zlepšete přístup k napájení

Přístup k napájení a vedení kabelů jsou důležitými prvky produktivity a estetiky pracovního prostoru. Tím posledním, co si lidé za pracovním stolem ve firemní či domácí kanceláři přejí, je další překážející napájecí kabel. Přesto se však všichni musí potýkat s problémem řady jedinečných zařízení, jež při každodenní práci potřebují energii. Společnost LINAK® proto vyvinula USB nabíječku Desk2Device.

Vysokorychlostní USB nabíječka Desk2Device s úhlovým držákem. Zlatá cena Best of NeoCon 2022
 

USB nabíječka Desk2Device je jedinečné zařízení napájené přímo z kontrolboxu LINAK CBD6S. Zařízení je ke kontrolboxu připojeno prostřednictvím pokročilého patentovaného systému LINAK, jenž uživatelům pomáhá uspořádat pracoviště, zbaví je dalších napájecích kabelů a na pracovním stole zajistí rychlý přístup k vysokorychlostnímu nabíjení prakticky jakéhokoli zařízení USB.

Obrázek nabíječky LINAK Desk2Device na nastavitelném kancelářském stole s napájením kontrolboxem LINAK CBD6S.
 
 

Vývoj USB nabíječky Desk2Device

USB nabíječku Desk2Device vyvinul náš výzkumný a vývojový tým LINAK USA v severoamerickém sídle společnosti v Louisville (Kentucky). Dva z produktových vývojářů, Christian Mauzy a Daryl Sielaff, uvedli, že zdokonalování technologie trvalo díky rozsáhlým experimentům s různým hardwarem a softwarem několik měsíců.

Od začátku jsme chtěli podporovat flexibilitu s rychlejším nabíjením široké škály zařízení. Jakmile jsme lépe porozuměli rozhraní USB-C a dalším patentovaným metodám nabíjení, zajistili jsme lepší vstupy pro technické požadavky a nabídli návrhářům stolů něco skutečně užitečného.
Christian Mauzy a Daryl Sielaff

Z konstrukčního hlediska tým prošel různými fázemi – zpočátku existovaly pouze dva porty USB-C. Probíhalo experimentování se vzhledem a chováním s několika výkresy a prototypy z 3D tisku. Záměrem týmu bylo dosáhnout, aby produkt na stole působil jako malá a přitom výrazná jednotka: „Nabíječka měla vypadat, jako by se vznášela nad pracovní plochou nebo pod ní“. Zařízení je nakloněné a zástrčky jsou rozmístěny tak, aby bylo snadné kabely připojovat a odpojovat bez větší námahy. Byly přidány stavové kontrolky, aby měl uživatel jistotu, že je vše připojeno správně.

Původním záměrem byla podle autorů při návrhu unikátní nabíječky „jednodušší kabeláž a lepší přístup k napájení“ u stolu.

Prototypy USB nabíječky Desk2Device a produktoví vývojáři Christian Mauzy a Daryl Sielaff.
 
Stůl k sezení/stání s touto USB nabíječkou využívá napájení přímo ze stolu. Představuje tak jednodušší a přímější způsob nabíjení nejrůznějších zařízení, která s sebou každodenně nosíme.
Christian Mauzy a Daryl Sielaff

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás