Společnost LINAK provozuje jedno z nepokročilejších testovacích center pro eklektické pohony na světě. Každý pohon musí před opuštěním továrny projít rozsáhlým zkušebním režimem. Nejnáročnější zkoušky pak podstupují pohony pro průmyslové a zemědělské aplikace.
Vystavení působení soli a chemikálií
U pohonů vytvářejících pohyb v zemědělských strojích, jako jsou rozmetadla či postřikovače, je téměř nevyhnutelné jejich vystavení různým chemickým sloučeninám. Pro pohony pracující na palubách námořních jachet je vystavení působení soli naprostou jistotou. Společnost LINAK vyrábí řešení pro oba typy aplikací a k zajištění bezchybného a spolehlivého výkonu pohony důkladně testuje.
Průmyslové pohony LINAK stráví 500 hodin v komorách se solnou mlhou s teplotou 40 °C a relativní vlhkostí 93 %. Pohony byly opakovaně potírány různými chemikáliemi a pokaždé zůstaly ponechány s látkou působící na povrchu po dobu alespoň 100 hodin.
Na pohony LINAK se proto můžete spolehnout!
Proč jsou zkoušky odolnosti vůči korozi důležité
V případě koroze způsobené solí či silnými chemikáliemi není selhávající zařízení jedinou nákladnou záležitostí. V nejhorším případě může dojít k ohrožení bezpečnosti osoby obsluhující aplikaci, jejíž pohon přestal správně fungovat.
Zvládání účinků korozivních sloučenin v zemědělství
Pro zemědělce využívající hnojiva je spolehlivost prioritou číslo jedna. Pohony umístěné například na rozmetadlech nebo postřikovačích jsou často vystaveny velmi agresivním látkám. Kryty a těsnění musí být schopny těmto látkám odolávat, aby mohly pohony dlouhá léta bezproblémově pracovat.
K zajištění potřebné těsnosti jsou naše průmyslové pohony potírány chemikáliemi jako jsou nafta, hydraulický olej, ethylenglykol, močovinový dusík a NPK hnojiva. Po těchto náročných zkouškách musí pohony projít kompletním výkonnostním testem.
Opotřebení působením soli z mořské vody
Elektrické pohony slouží ke zvýšení komfortu na jachtách po celém světě. Každý zkušený námořník však ví, že lodi a výstroji nic neškodí více než kombinace soli a slunečního svitu. Ani kolísavé teploty a změny vlhkosti pohonům nijak neprospívají.
Rozsáhlé testování odolnosti vůči koncentrovaným solným parám pomáhá zajistit, že servopohony budou pracovat na plný výkon po celou dobu své životnosti i v jednom z nejdrsnějších a nejnáročnějších prostředí na Zemi.