Kontaktujte nás zde
Novinky 26. srpna 2019

Rázové testování elektrických pohonů pro průmyslové aplikace

Ve zkušebním centru LINAK® se elektrické lineární pohony pro průmyslové aplikace testují často až do extrémů. Nahlédněte do zákulisí testování pohonů rázy s vibracemi a zjistíte, proč by vás to mělo zajímat.

Není mnoho výrobců průmyslových pohonů (pokud vůbec takoví existují) s tak rozsáhlým zkušebním režimem, jakým disponuje společnost LINAK. V dánském podnikovém zkušebním centru prochází testováním každý výrobek LINAK® – zejména pak pohony používané v průmyslových aplikacích.


Dlouhodobé vibrace a opakované pády na tvrdý povrch
Otřesy a tvrdé nárazy jsou součástí každodenního života řady elektrických pohonů, například v zemědělství, ve stavebnictví a v řadě jiných strojů pracujících pod širým nebem. Je zapotřebí dobře zvážit odolnost s dlouholetým dokonalým výkonem v náročném terénu a řádně otestovat konstrukci, komponenty i použité materiály.

Průmyslové pohony LINAK byly podrobeny vibračním zkouškám po dobu 32 hodin (až do 6,9 Grms), opakovaným rázům s hodnotou 50 G (po 11 ms) po dobu 2×3 hodiny a byly nejméně 18krát upuštěny z výšky 40 cm na betonovou podlahu.

Na pohony LINAK se proto můžete spolehnout!


Komu přináší důkladné testování užitek
Opakované rázové a vibrační zkoušky ocení zejména výrobci terénních vozidel a strojů vystavených četným rázům a vibracím v různých směrech. Zde je rozhodující, aby pohony v zátěži obstály a pokračovaly v optimálním výkonu.

Rázové testování elektrických pohonů pro průmyslové aplikace – kolesový nakladač

Stavební stroje představují značné výzvy
V oblasti stavebnictví ustavičně narůstá zaměření na produktivitu. Výrobci neustále hledají nové způsoby zlepšování výkonnosti a výsledkem jsou často větší a výkonnější stroje. Tento trend přímo ovlivňuje požadavky na dodavatele, výrobky, komponenty a materiály.

 

V posledních 10 letech rostoucí nároky výrazně ovlivnily způsob, jímž společnost LINAK navrhuje výrobky. Jedním z příkladů je kryt pohonu. Byl zesílen, aby lépe chránil vnitřní komponenty před vibracemi, rázy a otřesy. Stavebnictví je jednou z oblastí podnikání, která má z tohoto zlepšení nemalý prospěch.

Přes nerovný terén – za každého počasí
Průmyslové travní sekačky patří mezi nejagilnější vozidla v nerovném terénu. Tyto stroje, jež dovedou šplhat po strmých svazích a manévrovat mezi křovím a stromy, vyžadují vybavení schopné zvládat nezvyklé rázy a intenzivní vibrace různých směrů.

Elektrické servopohony nastavující žací ústrojí moderních travních sekaček jsou často umístěny v blízkosti terénu. Jedná se o nejexponovanější místo vystavené vibracím a rázům. Konstrukce průmyslových pohonů LINAK dokáže vibrace absorbovat a důkladné testování zajistí stabilní funkčnost po celou dobu jejich životnosti.

Rázové testování elektrických pohonů pro průmyslové aplikace – travní sekačka
 

Dokonalou funkčnost našich výrobků v rukou koncových zákazníků pokládáme za zcela zásadní. A to je důvod důkladného testování!


LINAK Actuator Academy – logo

Informace o technologii elektrických servopohonů naleznete na portálu Actuator Academy™

 
Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás