Kontaktujte nás zde
Novinky 20. srpna 2019

Proč jsou základní desky, kabely a spojky v průmyslových pohonech tak důležité

Mnoho pohonů LINAK® používaných v zemědělských nebo průmyslových aplikacích se dodává se základní deskou (PCB) obsahující integrované řízení (IC) podporující různé protokoly sběrnice BUS. Na Actuator Academy™ se dozvíte o rozdílech v základních deskách, jak spojky chrání průmyslová zařízení a jak správné kabely a konektory optimalizují výkon pohonů.

S integrovaným řízením (IC) vám moderní elektrický pohon nabídne řadu různých funkcí, jako je polohová zpětná vazba pohonu, systém řízení plynulého rozběhu a dojezdu či měření teploty. V produktech LINAK se do základní desky (PCB) integrované IC používá v průmyslových pohonech, kde podporuje různé protokoly sběrnice BUS. Díky tomu mohou pohony komunikovat s externími řídicími systémy a poskytovat například přesnou polohovou zpětnou vazbu.

Funkce spojky se osvědčí zejména ve strojních zařízeních do náročných podmínek se značnou proměnlivostí zatížení. To platí zejména pro pohony bez základní desky či jiné integrované elektroniky. Správná volba kabelů a zástrček má také vliv na optimální výkon a nepřímo přispívá k ochraně pohonu.

Poslechněte si našeho experta Huntera Stephensona, který vás provede nejdůležitějšími aspekty základních desek, spojek, kabelů a konektorů vysoce kvalitních elektrických pohonů pro průmyslové aplikace.

Základní deska – mozek pohonu
Zjistěte, jak základní deska v moderním průmyslovém pohonu funguje a jak pracují různé funkce integrovaného řízení (IC).

Spojka – ochrana motoru a převodovky
Spojka pomáhá chránit průmyslové pohony strojního zařízení v náročných podmínkách před přetížením. Funkci vám vysvětlíme.

Kabely a konektory – napájení a data
Toto video vysvětluje rozdíly u napájecích a signálních kabelů a popisuje způsob výběru správných kabelů a konektorů pro řešení s elektrickými pohony.

 

LINAK Actuator Academy™

Platforma Actuator Academy™ nabízí další videa o technologii pohonů. Nechte se inspirovat nebo najděte odpovědi na otázky, které by vás mohly v problematice pohonů zajímat.

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás