Kontaktujte nás zde
Novinky 5. ledna 2018

Společnost LINAK zvyšuje laťku pro strojově omyvatelné zdravotnické výrobky

Zavedení standardu LINAK IPX6 Washable DURA™, umožní výrobcům polohovatelného nemocničního vybavení nabízet odolné aplikace – připravené pro dlouholeté opakované strojní mytí.

Společnost LINAK zvyšuje laťku pro strojově omyvatelné zdravotnické výrobky

Mezinárodní požadavky na hygienu v moderních nemocnicích neustále rostou. Výrobky LINAK tyto požadavky nejenže splňují, ale náročnost dokonce zvyšují. Specializovaní výrobci nemocničního vybavení tak získají konkurenční výhodu.

Boj s bakteriemi a infekcemi v nemocnicích představuje celosvětové roční náklady ve výši několika milionů dolarů. Podle Světové zdravotnické organizace dochází u 7–10 ze 100 hospitalizovaných osob k infekci. Tato problematika má proto mezi pracovníky ve zdravotnictví po celém světě jednu z nejvyšších priorit. 

Ve společnosti LINAK hrají otázky hygieny při vývoji systémů elektrických pohonů polohovatelných aplikací pro zdravotnictví důležitou roli již přes 30 let. Vzhledem k neustálému zpřísňování norem a požadavků na vybavení nemocnic pracuje oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti LINAK na neustálém zlepšování a zušlechťování výrobků prostřednictvím intenzivního výzkumu, vývoje a intenzivního testování. Společnost LINAK proto vždy zůstává nejenom v souladu s platnými pravidly, ale posouvá jejich hranice dále.


Posun ve standardech pro omyvatelné aplikace
Při zkoumání materiálů, analyzování nových komponent a testování trvanlivosti výrobků technici společnosti LINAK neustále vyvíjejí nová řešení, jež překračují požadavky stávajících norem. Tento postoj přinesl zcela nový standard produktů LINAK: jednotky IPX6 Washable DURA™ umožní systémům elektrických pohonů obstát při dlouholetém opakovaném mytí zařízení. 
K zajištění lepšího pocitu jistoty mezi výrobci aplikací, jako jsou například nemocniční lůžka, provádějí technici společnosti LINAK ještě náročnější testy s mnohem vyšším počtem testovacích cyklů, aby výrobky zmíněnému standardu vyhověly s delší než obvyklou životností.

Nový standard IPX6 Washable DURA™ je určen k podpoře nemocnic při zlepšování hygieny. Umožňuje strojní mytí polohovatelných zařízení (např. nemocničních lůžek) s výrazně vyšší intenzitou, než předepisuje aktuální norma. Budete tak moci nabízet aplikace a řešení s dlouhou životností, jež zachovají plnou funkčnost i při mytí horkou vodou se silnými čisticími prostředky.  

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás