Kontaktujte nás zde

Proč záleží na krytu průmyslového pohonu

Zjistěte, proč je kryt elektrického pohonu klíčovou podmínkou kvality, výkonu a životnosti pohonu. Dozvíte se také, nač je třeba při výběru servopohonu pro práci v průmyslovém prostředí pamatovat.

Chcete-li se dozvědět, jak se kryty pohonů navrhují podle výkonu pohonu a jaké jsou možnosti k zajištění těsnosti a kvality průmyslového pohonu LINAK, poslechněte si výklad Huntera Stephensona v tomto videu.

Kryty pohonů jsou obvykle vyrobeny z plastu nebo hliníku. Pohony s plastovým krytem jsou vhodné pro širokou škálu aplikací, především však pro použití v interiérech. Hliníkové kryty pomáhají pohon chránit v nepříznivém prostředí s kolísavou teplotou, výskytem chemikálií nebo účinky intenzivních sil a vibrací.

Konstrukce krytů pohonů je velmi důležitým aspektem odolnosti pohonů. Například zadní úchyt může být přivařen jako součást samotného krytu, nebo může být tvořen samostatným zadním úchytem z nerezové oceli připevněným ke krytu.

V obou případech vznikající tlačné/tažné síly různými způsoby procházejí pohonem a jeho krytem. Pohony manipulující s vyššími zátěžemi jsou obvykle zkonstruovány s odděleným zadním úchytem, aby kryt nebyl silám vystavován přímo. Vyšší zátěž v kombinaci s vibracemi může kryt poškodit a omezit těsnost pohonu.

Pohony vyrobené pro provoz v náročných podmínkách, například s vysokou či nízkou teplotou, výskytem korozivních chemikálií nebo vibrací, musí mít tedy odpovídajícím způsobem navržený kryt. Průmyslové pohony LINAK nabízejí několik funkcí podporujících zajištění jejich odolnosti a nejvyšší možný stupeň krytí (IP69K): hliníkové kryty, potažené základní desky chránící elektroniku, leštěné vnitřní trubice k omezení průniku vlhkosti, speciálně volená korková těsnění pro náročná prostředí a podmínky s výskytem výbušného prachu (ATEX a IECEx).

Povrch hliníkových krytů pro průmyslové pohony LINAK je odolný vůči korozi a kabely jsou snadno vyměnitelné, aniž by došlo ke snížení kvality krytí IP pohonů. V určitých případech, kdy je pohon v kontaktu s vysoce korozivními materiály nebo výpary (např. při práci s hnojivy a čpavkem) se doporučuje zvolit eloxovaný kryt dodávaný se speciálním povlakem.

V případě dotazů ke krytům pro průmyslové elektrické lineární pohony kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.