Kontaktujte nás zde

Funkce stejnosměrného motoru v průmyslovém pohonu

Zjistěte, jak 12V a 24V stejnosměrné motory přeměňují elektrickou energii na mechanický pohyb v moderních průmyslových pohonech a seznamte se s nejběžnějšími částmi motoru, jako jsou kartáče, ozubená kola a permanentní magnety.

Chcete-li se dozvědět více o funkci motorových kartáčů, komutátoru, permanentních magnetů a elektromagnetické cívky při vytváření pohybu stejnosměrného motoru s permanentním magnetem, poslechněte si vysvětlení našeho specialisty Huntera Stephensona v tomto videu.

Stejnosměrný motor (DC) je rotační zařízení přeměňující elektrickou energii na mechanickou. Funkce motoru je založena na principu indukce – elektromagnetické síle vytvořené vstupním proudem, jež vytváří rotační pohyb.

Účinnost stejnosměrného motoru vyjadřuje vztah mezi vstupním a výstupním výkonem měřeným ve wattech. Na omezení účinnosti motoru má vliv řada součástí motoru, jež generují teplo. Určitý vliv má také velmi vysoká nebo nízká okolní teplota pracovního prostředí průmyslových pohonů.

Existují však způsoby, jež u stejnosměrných převodových motorů obecně dokáží vysokou účinnost zajistit.

K dosažení optimálního výkonu motoru je potřebné stabilní napájení se zajištěním správné kabeláže a vstupního napětí, jež mají při dosažení co nejlepší efektivity rovnocennou důležitost. Chcete-li se dozvědět více o faktorech ovlivňujících účinnost motoru, zhlédněte výše uvedené video.

Máte-li dotazy týkající se stejnosměrných motorů pro průmyslové elektrické lineární pohony, kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás