Kontaktujte nás zde

Funkce spojky v průmyslovém pohonu

Zajímá vás funkce spojky v průmyslovém lineárním pohonu a chtěli byste znát výhody použití pohonu se spojkou? Nechte si vysvětlit příslušné termíny, funkce a vědecký základ.

Základními díly elektrického pohonu jsou motor, převody a závitová tyč. Někdy však konstrukce pohonu obsahuje také spojku. Hunter Stephenson ve videu vysvětluje účel spojky v průmyslovém lineárním pohonu a její funkci v servopohonu LINAK LA36.

Spojka plní v pohonu dvě úlohy. První je ochrana strojního zařízení i samotného pohonu. Druhou funkcí je zajištění možnosti používání pohonu bez řídicí elektroniky.

Lineární pohon se spojkou nabízí značnou všestrannost, což usnadňuje implementaci do různých strojů.

Spojka ochrání pohon i aplikaci před přetížením odpojením rotačního pohybu od motoru k převodům a závitové tyči ve chvíli, kdy točivý moment překročí přednastavený limit. Tato bezpečnostní funkce se týká rotačního pohybu motoru a funguje pouze při běžícím pohonu. Chcete-li se dozvědět více o funkci spojky, zhlédněte výše uvedené video.

Chcete-li se dozvědět více o spojkách pro průmyslové elektrické lineární pohony, kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

 

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.