Kontaktujte nás zde
Manipulace s materiálem

Řešení paletovacích kobotů

S elektrickými zvedacími sloupky bude paletování rychlejší a jednodušší. ELEVATE™ je zvedací sloupek pro paletovací koboty k rozšíření sortimentu vašich kobotů se zvýšením rychlosti a flexibility. Řešení ELEVATE využívá výkonné sloupky LC3 IC.

Nový zvedací sloupek ELEVATE™ pro paletovací koboty

Zvedací sloupky zvyšují dosah paletovacích kobotů

Paletovací koboty jsou cenným řešením při manipulaci s materiálem – zprostí pracovníky monotónních a fyzicky náročných úkolů.

Kolaborativní roboty s omezeným dosahem však nedovedou stohovat nad určitou výšku.

Zvedací sloupek LINAK® ELEVATE umožní paletování ve větších výškách. Kobot lze během paletování zvedat či spouštět k dosažení co nejvýhodnější pracovní polohy. Zvětšení pracovního prostoru kobota pomocí sloupku jakožto sedmé osy je také ekonomicky výhodné.

Sloupky ELEVATE pozvednou vaše paletovací systémy na vyšší úroveň díky:

  • Rychlosti: Rychlost nezávislá na zatížení až 100 mm/s s volitelným souběžným chodem
  • Flexibilitě: Integrované řízení s možností digitálních a analogových vstupů/výstupů nebo s rozhraním Ethernet Modbus TCP/IP.
  • Tuhosti: Nízká odchylka při 100kg zatížení a dynamickém ohybovém momentu až 1400 Nm
 

ELEVATE je zvedací sloupek se snadnou instalací do paletovacích kobotů. Díky různým montážním deskám je kompatibilní s celou řadou modelů kobotů. K ovládání elektrických zvedacích sloupků s paletizačním systémem můžete zvolit některé z komunikačních rozhraní: možnosti digitálních a analogových vstupů/výstupů (ELEVATE Easy a ELEVATE Pro) nebo rozhraní Modbus TCP/IP (ELEVATE Modbus).

K usnadnění integrace nabízíme model ELEVATE spolu s příslušenstvím. Sady příslušenství zahrnují montážní desky a kabely. Kromě toho jsou k dispozici ovladače a komponenty specifické pro danou značku kobotů, například software URCap pro koboty Universal Robots a TMFlow pro koboty OMRON TM. Využijte sloupky ELEVATE s preferovanými díly pro napájecí a bezpečnostní relé.

Chcete se dozvědět více o tomto elektrickém zvedacím sloupku? Řešení ELEVATE využívá výkonné sloupky LC3 IC.

 
Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás
 

Rychlejší než dříve

Řešení ELEVATE zvyšuje výkon paletovacích systémů, aby odpovídaly délce cyklu výrobní linky. Rychlost sloupků ELEVATE s hodnotou 100 mm/s kombinovaná s výhodou současného spuštění kobota a zvedacího sloupku podpoří efektivitu výkonu celého systému. Elektrický zvedací sloupek pracuje plynule a do 10 sekund je zcela vysunut. Spolehněte se na konstantní vysokou rychlost při zatížení až 100 kg, jež posouvá stohování palet na novou úroveň.

 

Flexibilita a jednoduchost

Sloupky ELEVATE obsahují integrovaný regulátor pro kompaktní zástavbové rozměry a omezení složitosti. Data získávaná z několika dostupných rozhraní umožňují snadnou aplikaci, odstraňování potíží, diagnostiku a optimalizaci.

Zvedací sloupky se dodávají s následujícími rozhraními: ELEVATE Easy, ELEVATE Pro či ELEVATE Modbus. Získáte plnou flexibilitu s různými možnostmi ovládání. Podle potřeby si zvolíte polohování i nastavitelnou rychlost.

  • ELEVATE Easy kobota zcela zvedne či spustí. Rozhraní využívá pouze čtyři digitální I/O porty: dva signály k ovládání zasouvání/vysouvání a dva signály pro zpětnou vazbu na konci zdvihu.
  • ELEVATE Pro má otáčky řízené analogovým signálem 4–20 mA. Zpětnou vazbu polohy zajišťují signály snímače. Kobota tak můžete zvednout do libovolné polohy.
  • ELEVATE Modbus je řízen rozhraním Ethernet Modbus TCP/IP. Cílové pozice lze odesílat přímo do sloupku. Lze změnit několik nastavení – např. rychlost a zrychlení. Získávají se informace zpětné vazby o poloze, stavu a chybách.
 

Tuhost a odolnost

Tuhý a stabilní zvedací sloupek je dokonalým řešením k zajištění dynamiky kobotů. Výsledkem je přesné paletování do maximální výšky.

Díky plynulému rozběhu a dojezdu dosáhnete plynulého provozu a zamezíte zbytečným vibracím v systému. Prodlouží se tím životnost zvedacího sloupku a bezkomutátorový motor umožní přesné polohování (+/– 1,5 mm).

Sloupky ELEVATE pozvednou vaše paletovací koboty do nových výšin spolehlivosti a výkonu.

Máte-li další požadavky, kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK. Chcete-li se dozvědět více o našem přístupu k automatizaci manipulace s materiálem a využití ve výrobě, přečtěte si zde uvedené podrobnější informace.

Více informací
Logo ELEVATE™
 
 

Software ovladačů kobotů

 

Zkombinujte koboty Universal Robots s řešením ELEVATE v softwaru URCap.

Logo společnosti Universal RobotsStáhnout

Zkombinujte koboty OMRON TM s řešením ELEVATE využitím komponent ELEVATE pro TMFlow.

OMRON – logoStáhnout
 
 
 

Ovládejte řešení ELEVATE™ softwarem Pallye URCap nebo použijte platformu MyRobot.cloud k simulaci paletovacího řešení.

Loga Pally a MyRobot.cloudDalší informace
 

Soubory

ELEVATE™ – uživatelská příručka ke sloupkům LC3 IC

Tato uživatelská příručka vysvětlí, jak nainstalovat, používat a udržovat zvedací sloupky ELEVATE.

Uživatelská příručka k rozhraní Modbus TCP/IP

Tato uživatelská příručka vysvětlí funkce rozhraní Modbus TCP/IP.

Stručná příručka k systému ELEVATE™ pro koboty Universal Robots

Zjistěte, jak nastavit systémy ELEVATE s produkty Universal Robots.

Stručná příručka k systému ELEVATE™ pro koboty OMRON TM

Zjistěte, jak nastavit ELEVATE s koboty Omron TM.

Řešení pro manipulaci s materiálem

Elektrické pohony a sloupky pro inteligentní a spolehlivá řešení zvedání v automatizovaných skladech a ve výrobě.

Více informací
Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás