Kontaktujte nás zde
Novinky 20. května 2021

Barvy mění svět, jeden trend po druhém

Barvy mají na lidi ohromný vliv a mohou být mocným nástrojem ovlivňujícím chování, náladu i myšlení. Barvami jsme neustále obklopeni a všude ovlivňují naše chování – od dětských zkušeností školního věku s písemkami protkanými červenými poznámkami učitele až po kýžené zelené světlo semaforu po dlouhém čekání v autě. Odkud síla barev pochází? Proč hraje tak důležitou roli v každodenním životě? Přesně těmito otázkami se zabýváme v nejnovějším podcastu LINcast.

Designérka barev, materiálů a povrchových úprav Kerry Roweová je hostem podcastu LINcast: Síla barev v designu

Kerry Roweová, specialistka na barvy a majitelka společnosti Kerry Rowe Design, LLC, spolupracuje s dalšími podniky na vytváření palet barev a výběru správných materiálů a povrchových úprav, jež zákazníkům pomohou k utváření vazeb s produkty. Kerry velmi dobře chápe vliv, jenž mají rozhodnutí o barvách na to, jak zákazníci podnik vnímají či hodnotí a jaké barvy a materiály klientům nabídnout.

„Barvy řídí rozhodování spotřebitelů“, prohlašuje paní Roweová. „A není-li barva produktu správná, většina spotřebitelů jej okamžitě odmítne. Barvy jsou tedy skutečně velmi důležité a sledování či předvídání barevných trendů má významný obchodní dopad.“

Lidé si vlivu barev všímají mnohem více v pozdějším věku, avšak podle paní Roweové se jejich síla začíná projevovat již krátce po narození. První barvou, kterou děti vnímají, je červená, což souvisí se základními instinkty k přežití. Nákupní rozhodnutí jsou jen kapkou v obrovském rozsahu vlivů, jenž barvy mají.

Při pohledu na sílu barev se lidé mohou domnívat, že společnosti spotřebitele snadno přimějí, aby si jejich výrobky zakoupili. Předvídání trendů však může být obtížné. Pro své klienty paní Roweová sestavuje každoroční prognózu barev a trendů k usnadnění rozhodování o odstínech, materiálech a povrchových úpravách. V epizodě se dozvíte o třech stěžejních kategoriích trendů, jež mají podle Kerry Roweové bezprostřední vliv na volbu barev či designu a informace o budoucích trendech s jejich zpomalováním.

„Odkláníme se od kultury vyhazování a tento postoj rozhodně ovlivní trendový cyklus frekvence výměny věcí“, konstatuje paní Roweová . „Domnívám se že ke změnám trendů v barvách nebude docházet tak často... Naše touhy po nejnovějším a nejlepším nemohou kráčet ruku v ruce s udržitelností.“

Přečtěte si více o třech trendových kategoriích Kerry Roweové jejich vlivu na pracoviště. Sledujte, čtěte nebo poslouchejte epizodu Síla barev v designu na všech vašich oblíbených podcastových platformách.

 

Poslouchejte hned!

Nový způsob poslechu!

Důležitá zpráva... LINcast je nyní k dispozici na všech podcastových platformách. V nejnovějším podcastu LINcast se od našich hostů dozvíte o rozsáhlé studii a získáte nejnovější informace v oblasti ergonomie a péče o zdraví.

 
 
 

 
Neřešte jen kancelářskou ergonomii

Neřešte jen kancelářskou ergonomii!
Nové okolnosti řadu z nás přinutily vyměnit kancelářský stůl za kuchyňský. Ačkoli nás globální události snad brzy přesunou zpět na pracoviště, práce z domova v nějaké formě pravděpodobně přetrvá. Dr. Mark Benden a Martha Parkerová z centra Texas A&M University Ergo Center nabízejí spoustu tipů a triků osobám čelícím výzvám práce z domova v nynější době i v nepříliš vzdálené budoucnosti.
Více informací...

 
Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás