Kontaktujte nás zde
Novinky 12. listopadu 2019

Nová technologie IRS pomáhá chránit vybavení a personál ve zdravotnictví

S rostoucím výkonem polohovatelných aplikací ve zdravotnictví roste riziko poškození vybavení způsobeného kolizemi s jinými objekty – a to nejenom pro objekty samotné, ale i pro zdravotnickou aplikaci. Nová funkce inteligentní řehtačková spojky však rizika minimalizuje.

Společnost LINAK představuje zbrusu novou funkci systému s inteligentní řehtačkovou spojkou – IRS™. Stejně jako v případě funkce tradiční spojky – mechanické, elektrické nebo normální – jde především o minimalizaci rizika poškození zařízení a zvýšení bezpečnosti. Jedná se o inteligentní ochranu.

Zvýšená inteligence s funkcí LINAK® IRS™
Tradiční spojky umožňují funkci pohonu pouze v tlaku. Funkce se v polohovatelném zdravotnickém vybavení využívá z bezpečnostních důvodů a aktivuje se při kontaktu s překážkou. Například při blokaci zádového opěradla v aplikaci. Pohon uvolní tah a zamezí tak přimáčknutí překážky.

Systém IRS tvoří nová řehtačková spojka v kombinaci s inteligentním kontrolboxem, jenž umožňuje rozhodnout o chování systému při detekci překážky. Funkce je k dispozici v lineárních pohonech LA40 HP v kombinaci s libovolným kontrolboxem LINAK® OpenBus™ (COxx) nebo CA63.

Přizpůsobte si funkce IRS™
Pohony LA40 HP jsou navrženy ke spolupráci s celou řadou různých aplikací, například v zákrokových nebo nemocničních lůžkách. IRS nabídne několik přizpůsobitelných funkcí:

  • Zpětný chod uvolňující blokaci překážky v dráze pohybu
  • Nastavitelná vzdálenost zpětného chodu
  • Upozornění na překážku zvukem nebo kontrolkou LED
  • Vypnutí tažné síly při aktivaci funkce IRS™

Tímto způsobem lze pomocí přizpůsobeného softwaru minimalizovat či dokonce eliminovat riziko poškození aplikace a překážky nebo zranění zdravotnického personálu.

Přírůstek do seznamu bezpečnostních funkcí LINAK®
Bezpečnost je na prvním místě – zejména při provozu výkonného zdravotnického vybavení. Funkce IRS™ je dalším přírůstkem do dlouhého seznamu funkcí pomáhajících chránit zařízení a osoby v jeho těsné blízkosti. Tento seznam zahrnuje například: samosvorný mechanismus, pojistnou matici, mechanické dorazy, rychlé uvolnění (QR) a výše uvedené možnosti spojky. Dalším obohacením výčtu možností ochrany je využití kontrolboxů OpenBus™ nebo CA63.

Chcete-li se dozvědět více o bezpečnosti produktů LINAK®  nebo o tom, jak může funkce IRS™ vylepšit vaši zdravotnickou aplikaci, obraťte se na místní zastoupení společnosti LINAK®

 
Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Kontaktujte nás