Novinky 5. srpna 2019

Zjistěte, jakou roli v elektrických pohonech sehrávají motory, brzdy a pouzdra

K zajištění dlouhé životnosti pohonu musíte mít správný motor. Řada výkonných pohonů vyžaduje také spolehlivou brzdu. Nezanedbatelnou úlohu má i kryt chránící vnitřní součásti. V LINAK® Actuator Academy™ se dozvíte více o optimální účinnosti motoru, jaký typ brzd potřebujete a o výhodách hliníkových a plastových krytů.

Stejnosměrný motor je jedním ze tří základních kamenů každého elektrického lineárního pohonu – zbývajícími dvěma jsou závitová tyč a převody. Pro vytěžení maxima a dosažení plného výkonu pohonu je důležité vědět, jaký motor je pro dané použití ten pravý.

Pro průmyslové stroje s náročným provozem může být také důležité znát, jaký typ brzdy je v pohonu použit, abyste předešli zranění osob či poškození zařízení. Také kryt hraje klíčovou roli – zejména při práci v náročných podmínkách.

Připravte se! Projděte si tři důležité aspekty elektrických pohonů s naším expertem Hunterem.

Stejnosměrné motory – srdce pohonů
Zjistěte, jak stejnosměrné motory v moderním průmyslovém pohonu pracují a jaké faktory je třeba zvážit k minimalizaci ztrát energetické účinnosti.

Brzdy – zachování polohy při vypnutí napájení
Existují tři typy brzd pro elektrické průmyslové pohony. V tomto videu získáte informace o každém z nich a jejich důležitosti ve výkonných pohonech.

Kryt – ochrana a IP krytí
Hlavní funkcí krytu pohonu je ochrana citlivých částí jako je motor a elektronika. V tomto videu se dozvíte, jak mohou zadní úchyt, povlak, těsnění a materiál ovlivnit výkon či dokonce délku životnosti pohonu.

Nové poznatky o elektrických pohonech
Nově založená platforma Actuator Academy™ nabízí nepřeberné množství informací o technologii elektrických lineárních pohonů.

LINAK Actuator Academy™

 „Jestliže se zajímáte o technologii a chtěli byste rozšířit své znalosti z oblasti řešení elektrických pohonů, je toto místo určeno právě pro vás“, říká Morten Junker, ředitel divize LINAK TECHLINE®.

Vítá vás platforma LINAK Actuator Academy pro průmyslové pohony. Navštivte web s dalšími videy.

 

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.