Novinky 24. ledna 2019

Inteligentní polohování žebříků stavebních strojů zlepšuje ergonomii

Poměrně jednoduchá opatření dokáží významně zlepšit ergonomii těžkých stavebních strojů. Elektrické pohony montované na žebříky se ukázaly jako velmi efektivní – nezajišťují jenom bezpečnější nástup a výstup z vozidel.

Moderní stavebnictví čelí nejrůznějším výzvám. U osob v pracujících v této oblasti podnikání existuje mnohem vyšší riziko vzniku muskuloskeletálních poruch (MSD), než ve všech ostatních odvětvích. Zlepšení ergonomie však může tento nepříznivý stav zvrátit. Pohony LINAK nainstalované v elektrických zasouvacích přístupových systémech zabezpečí bezproblémový nástup a výstup z kabiny. 

Přestože má asi 90 % menších amerických stavebních společností vypracován bezpečnostní program, jen třetina z nich má k dispozici program ergonomický. Tato skutečnost spolu s údajem o odhadovaných ročních ztrátách na mzdách ve výši 46 milionů dolarů v soukromém stavebním sektoru v USA představuje podnět k investování do ergonomických řešení.

Bezpečný a ergonomický nástup/výstup z kabiny s polohovatelnými žebříky
Polohovatelné žebříky či jiné elektrické zatahovací přístupové systémy zajišťují bezpečné vysouvání/zatahování žebříků pro přístupné přiblížení k úrovni terénu. Obsluze stroje zajistí bezpečnější a ergonomičtější nástup a výstup z kabiny s dobře viditelnými a nakloněnými stupni. Ušetří také namáhání kolen řidičů, neboť první krok je blíže k zemi.

Inteligentní polohování žebříků stavebních strojů zlepšuje ergonomii
 

Zlepšením ergonomie přispějete k omezení počtu pracovních dnů ztracených vinou muskuloskeletálních poruch (MSD) pracovníků. Jen ve Velké Británii tato skutečnost představuje 6,6 milionu pracovních dnů ročně u celkem 469 000 pracovníků trpících různými formami MSD (nové či chronické případy). 

Systém nabízí několik výhod
Pro podnikatele existují ještě další výhody elektrického zatahovacího přístupového systému. Polohování žebříků pohony napájenými akumulátorem osvobozují od závislosti na hydraulickém systému a systémy žebříků jsou funkční i ve chvíli, kdy není hlavní agregát stroje v chodu. Potřebujete jen energii akumulátoru a dálkový ovladač. 

Systém lze navíc použít jako dodatečné opatření proti krádeži/vandalismu, neboť přístup do výše umístěných kabin bude bez roztažitelného žebříku komplikovaný. Žebřík musí být při nástupu do kabiny v souladu s normou ISO 2867:2011 aktivován a zcela roztažen.

Ergonomie je důležitá i ve stavebnictví! 

Chcete-li se dozvědět více o výrobcích společnosti LINAK pro stavební vozidla, navštivte web pro stavebnictví. Můžete se také obrátit na místní zastoupení společnosti LINAK, kde získáte více informací. 

 

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.