Novinky 3. prosince 2018

Elektricky ovládané ventily optimalizují procesy čištění odpadních vod

Filtrování fosforu z odpadních vod pomáhá šetřit energii a náklady v moderních čistírnách. Řešení s pohony LINAK® pomáhá optimalizovat proces extrakce fosforu spolehlivou automatizací používaných ventilů.

K zajištění řízení procesu čištění v moderní čističce odpadních vod je třeba zajistit řadu pohonů ke spolehlivému ovládání ventilů. Automatizace a snadné ovládání ventilů vyžaduje správnou konfiguraci a společnost LINAK pro tento účel nabídla optimální řešení pohonů. Jsou mimořádně odolné, snadno se automaticky i manuálně ovládají a dokonce se i snáze instalují.

V čističce odpadních vod v dánském Marselisborgu nedaleko města Aarhus byl instalován systém sestávající z dekantační odstředivky, srážecích nádrží a rekuperačních reaktorů k extrakci fosforu z vody. Tento proces pomáhá čističce šetřit energii při biologickém čištění. Zamezuje také usazování sedimentů v potrubí, jež zpomalují zpracování vody a potrubí nakonec zničí.

Elektrické pohony pomáhají dláždit cestu energetickým úsporám
Pohony LINAK® hrají důležitou roli v řízení odtoku odpadní vody z dekantační odstředivky a napouštění srážecích nádrží. K zajištění optimální extrakce fosforu je důležité, aby celý proces fungoval spolehlivě.

Extrahovanou směsí je struvit – oblíbené hnojivo zahradníků a organizací zajišťujících údržbu zeleně. Struvit se distribuuje prostřednictvím maloobchodní sítě a čistírna odpadních vod ušetří finanční prostředky omezením spotřeby energie a snížením nákladů na údržbu.

Elektricky ovládané ventily optimalizují procesy čištění odpadních vod
 

Odolné elektrické pohony se snadno instalují
Elektrické pohony LINAK pomáhají ventilům zajistit potřebné procesy. Jsou testovány pro dlouholetý provoz i ve velmi náročných podmínkách. Díky speciálně navrženým montážním přírubám (určeným pro příruby ISO F07 a F10) je integrace a montáž velmi snadná. Po sestavení se systém také snadno ovládá a kontroluje prostřednictvím externí jednotky (WCU) nebo řešení SCADA.

Elektricky ovládané ventily optimalizují procesy čištění odpadních vod
 

Chcete-li se dozvědět více o možnostech elektrických pohonů při zlepšování moderního čištění odpadních vod, kontaktujte místní zastoupení společnosti LINAK.

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.