Novinky 18. září 2018

Při instalaci systémů LINAK můžete s bezpečností počítat

Při instalaci systému pohonů LINAK existuje široká škála funkcí zlepšujících a zajišťujících bezpečnost nastavitelných zdravotnických aplikací. Využitím výzkumu, technologií, dovedností a nových tvůrčích nápadů vám společnost LINAK pomůže v péči o pacienty a zdravotnický personál, samotnou aplikaci nevyjímaje.

Při práci ve zdravotnictví je bezpečnost všudypřítomným tématem. Otázka bezpečí se netýká jen pacientů. I zdravotníkům je nutné zajistit bezpečné pracovní prostředí k zachování efektivity při poskytování optimální léčby a péče. I polohovatelné aplikace musí být bezpečné, tedy mimořádně odolné, aby dokázaly dlouhodobě bez rizika pracovat. Všechny tyto aspekty společnost LINAK zohledňuje při vývoji systémů pohonů pro moderní zdravotnické vybavení, neboť důvody jsou nasnadě.

Zajištění souladu s normami pro získání zdravotnického schválení
Získání schválení potřebných k poskytování zdravotnického vybavení je dnes podmíněno dodržováním mnoha přísně definovaných standardů a norem. Nastavitelné systémy hrají v současném zdravotnictví ústřední roli a společnost LINAK vynakládá značné zdroje na splňován normativních požadavků.

„Všichni, kdo dnes uvádí na trh výrobky bez ohledu na bezpečnost, skončí neúspěchem“, říká Jørgen Sobol, obchodní ředitel společnosti LINAK. „Společnost LINAK má jako dodavatel elektrických komponentů pro zdravotnictví speciální úkol“.

Produkty LINAK standardy a normy již řadu let splňují. Pro výrobce zdravotnického zařízení je pak jednodušší, aby sami normám vyhověli a získali potřebná schválení.

Zaměřte se na řízení rizik a použitelnost
K zajištění souladu s požadavky uvedenými v normě IEC 62366 má společnost LINAK solidně definovaný proces řízení rizik včetně procesů stanovení použitelnosti.

Zohledňujeme nesprávné použití výrobku a situace, jež mohou při používání výrobku představovat rizika, a vydáváme doporučení či varování k jejich omezení.

Společnost LINAK je společností certifikovanou v souladu s normou ISO 14971 o řízení rizik. Poskytujeme dokumentaci o zbytkových rizicích ke všem našim komponentům, abychom výrobcům aplikací pomohli zpracovat postup analýzy rizik.

Bezpečnost prostupuje všechny naše výrobky
Výrobky LINAK zahrnují vše potřebné, od mechanických bezpečnostních prvků (pojistná matice, rychlé uvolnění, řehtačková spojka), až po řešení OpenBus™ poskytující údaje o stavu výkonu a zamezující nechtěnému pohybu.

Uvolňovač Quick Release Uvolňovač Quick Release je důležitou funkcí zajišťující rychlé spouštění v nouzových situacích, například v případě potřeby CPR.
 

Pomáháme nemocnicím bojovat s bakteriemi rozšiřováním nabídky svých výrobků podporujících snadné a efektivní čištění. Příkladem je standard LINAK IPX6 Washable DURA™. Neustále hledáme způsoby, jak zlepšit současný status quo a v některých ohledech pomáháme hranice standardů posouvat, abyste na trzích získali konkurenční výhodu. 

„Čím více aspektů v oblasti bezpečnosti zohledníme, tím bezpečnější budou naše výrobky pro uživatele i pacienty“, říká Jørgen Sobol. „Jedná se o nekonečnou cestu“.
 Omyvatelnost
Mnoho zdravotnických aplikací musí při mytí odolávat vodě a čisticím prostředkům. Výrobky LINAK® pro zdravotnictví mají minimálně krytí IPX4, avšak v případě potřeby lze systémy vyrobit ve standardu IPX6 Washable DURA™.

Chcete-li se dozvědět více o iniciativách společnosti LINAK v oblasti bezpečnosti aplikací pro zdravotnictví, neváhejte kontaktovat místní zastoupení společnosti LINAK. Najdete nás v 35 zemích celého světa.

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.