Novinky 10. srpna 2018

Lepší péče díky bezpečnějšímu pracovnímu prostředí

Jen v USA bývá každoročně ohlašováno přibližně 200000 pracovních úrazů sester a ošetřovatelů. Polovina z nich souvisí se špatnou ergonomií a nebezpečným zvedáním či podepřením pacientů. Tato tendence má globální charakter a představuje mimořádné náklady. Existují však způsoby, jak zlepšit péči – o samotné ošetřovatele!

Podle amerického Úřadu pro pracovní statistiky překonalo zdravotnictví v ohledu nebezpečnosti oblast výroby a stavebnictví. Vykazuje totiž dvakrát vyšší míru úrazovosti než průměr kombinace všech soukromých pracovních míst. Situace v Evropě je téměř identická. Podle údajů EU je míra pracovní nehodovosti mezi profesionálními pečovateli 34 % nad průměrem.

Přinejmenším polovina těchto zranění je zapříčiněna špatným fyzickým pracovním prostředím. Příliš mnoho nebezpečných zvedáků pacientů a obecná absence zaměření na ergonomii bývají příčinou většiny hlášených incidentů. 

Nemocnice zahrnují zvedáky pacientů do zásad po pracoviště
Hlavní cestou k omezení počtu nákladných zranění je prosazování dobré bezpečnostní politiky na pracovištích a odpovídající vybavení k podpoře práce pečovatelů. Například používání moderních zvedáků pacientů nepochybně pomůže snížit počet nehod. 

Mnoho nemocnic po celém světě zavádí nové programy pro pracoviště* a podporuje zaměstnance v používání potřebného vybavení aby zamezili natažení, vymknutí či jinému poškození kloubů, svalů a šlach. Kromě zlepšení pohodlí pacientů a zdraví ošetřovatelů přinesla tato opatření nemocnicím také finanční úspory. 

Zlepšení ergonomie a bezpečnosti šetří peníze
Americký Úřad pro pracovní statistiky odhaduje, že náklady na léčbu zraněných ošetřovatelů v USA dosahují každoročně výšky až 1 miliardy dolarů. V zájmu zdravotnictví je samozřejmě tyto nehospodárné náklady minimalizovat. 

Je známo, že společnost LINAK vyrábí jedny z nejvýkonnějších a uživatelsky nejpříjemnějších systémů elektrických pohonů pro zvedáky pacientů. Z dlouholetých zkušeností víme, jak přispět k podpoře bezpečnosti uživatelů i pečovatelů. Jsme odhodláni pomoci našim zákazníkům dodávat spolehlivé a trvanlivé zvedáky pacientů, abychom zlepšili život pečovatelům a pacientům po celém světě. 

Toto úsilí následně pomůže nemocnicím ušetřit peníze a pečovat o své zaměstnance. 

Chcete-li získat více informací, navštivte část věnovanou zvedákům pacientů nebo se obraťte na místní zastoupení společnosti LINAK

*) chcete-li získat bližší informace, navštivte stránky úřadu Occupational Safety and Health Administration (USA)

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.