Novinky 4. července 2018

Zjednodušení čištění odpadních vod s odolnými řešeními LINAK

Ve druhé největší veřejné čističce odpadních vod v Dánsku byly pohony LINAK využity k zajištění automatizace činnosti ventilů a dosažení vyšší provozuschopnosti a bezproblémového každodenního provozu

Rostoucí populace a vyšší spotřeba zvyšují tlak na čistírny odpadních vod po celém světě. V reakci na tuto skutečnost se čističky snaží o automatizaci procesů se současným zvýšením úrovně efektivity.

Zpracování 10 milionů metrů krychlových odpadní vody vyžaduje skutečně spolehlivá zařízení s prakticky 100% provozuschopností. Zavedení servopohonů LINAK v dánském městě Fredericia znamenalo pro místní čističku výrazné zlepšení z hlediska servisu, provozních nákladů i obecné provozuschopnosti.

Elektrické pohony se snáze instalují a udržují
Schopnost zajistit servis a provoz komplexního systému zpracování a ošetření odpadních vod vlastními silami představuje v každodenním řízení obrovský rozdíl. Vše je mnohem rychlejší a nákladné prostoje zůstávají na minimu.

„Nové řešení společnosti LINAK jsme testovali na různých místech čističky. Rozhodně jsme zaregistrovali zlepšení flexibility, neboť nyní jsme schopni zajistit si veškerý servis sami“, konstatuje Kasper K. Frederiksen, provozní manažer společnosti Fredericia Spildevand og Energi A/S.

Kasper K. Frederiksen byl účastníkem projektu, v jehož rámci byla na horní část stávajících ventilů na několika místech čističky nainstalována řada servopohonů LINAK LA36.

 „Nastavení pohonů i jejich uvedení do provozu bylo překvapivě jednoduché. Po zkusmém namontování prvních dvou kusů už šlo vše jako na drátkách. Myslím že montáž posledního kusu nám i s jeho zprovozněním netrvala déle než zhruba 15 minut.“

Přečtěte si celý příběh společnosti Fredericia Spildevand og Energi A/S popisující zkušenosti s využitím pohonů LINAK pro automatizaci ventilů a dozvíte se, jak mohou řešení LINAK pro ventily maximalizovat provozuschopnost a vylepšit každodenní provoz v čističkách odpadních vod.

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.