Novinky 1. května 2018

Nové iniciativy pomáhají nemocnicím účinně bojovat proti bakteriím

Nemocnice v dánském městě Horsens čelí šíření bakterií strojovým mytím polohovacích lůžek včetně připojených systémů elektrických pohonů.

V Dánsku každoročně  podlehne nemocničním infekcím přibližně 3000 osob. Tento počet je 18krát vyšší, než počet osob usmrcených při dopravních nehodách. Dánsko má přísné požadavky na hygienickou úroveň v nemocnicích, avšak v posledních letech se místní nemocnice na hygienu ještě výrazněji zaměřily.

Regionální nemocnice v Horsens – „inovativní nemocnice“
Regionální nemocnice v Horsens byla před několika lety nazvána „inovační nemocnicí“, neboť zde vyhlásili nežádoucím bakteriím tuhý boj s využitím pokročilého automatického mycího systému, jenž čistí nejrůznější předměty – od lůžek až po stropní panely z operačních sálů. Mycí tunel je jen jednou z mnoha iniciativ zvyšování hygieny v této regionální nemocnici.

Servisní manažer regionální nemocnice v Horsens, pan Søren Møller, vysvětluje výhody automatického mycího systému: „Zaměřujeme se na fakt, že pomůcky a materiály budou moci strojem do budoucna procházet, neboť čištění touto metodou je mnohem účinnější. V tunelu se vyčistí řada předmětů, jež dříve čistitelné nebyly nebo bylo nutné čistit je ručně“, vysvětluje a doplňuje: : „Při rozhodování o nákupu výrobků mám dnes na paměti především jejich čistitelnost. Musíme být schopni efektivně vyčistit všechny kouty a štěrbiny předmětů. V opačném případě nejsou bohužel pro používání v nemocnici vhodné.“

Nemocniční lůžko v mycím tunelu regionální nemocnice v Horsens

Nemocniční lůžko v mycím tunelu regionální nemocnice v Horsens

Lůžka v regionální nemocnici v Horsens jsou vybavena systémy pohonů LINAK, díky nimž mohou být přizpůsobována potřebám jednotlivých pacientů. Søren Møller zdůrazňuje, že: „Omyvatelnost systémů LINAK je absolutní nutností. Nikdy bychom nezakoupili lůžka ani pomůcky, pokud by nebyly omyvatelné. Všechny prvky lůžka musí být omyvatelné v mycím tunelu, jinak to ani není myslitelné“.

Søren Møller – servisní manažer
Søren Møller – servisní manažer

Celý příběh o nemocnici v Horsens a místních zkušenostech s používáním omyvatelných výrobků LINAK si můžete přečíst zde


Společnost LINAK se podílí na boji proti bakteriím a všechny produkty a systémy používané v aplikacích pro zdravotnictví jsou v souladu s veškerými požadovanými mezinárodními standardy. Některé z požadavků dokonce překonáváme, neboť nezřídka testujeme i daleko nad rámec normativních požadavků – například v aspektech omyvatelnosti. Pro tuto charakteristiku používáme ve společnosti LINAK označení „IPX6 Washable DURA™“.


Další informace vám poskytne místní pobočka nebo distributor společnosti LINAK 

 

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.