Novinky 16. dubna 2018

Dokonce i základní systémy OpenBus™ přidávají nové funkce nemocničním lůžkům

Modernizací systému analogových pohonů na základní řešení OpenBus™ od společnosti LINAK okamžitě získáte přístup k několika funkcím s přidanou hodnotou.

Představení kontrolboxu LINAK CO41 a ovládacího panelu ACOM zavádí koncept základního systému pohonů se systémem OpenBus™. Výrobcům zdravotnických polohovatelných aplikací používajícím analogové polohování nabízí digitální modernizace příležitost přidat několik funkcí s přidanou hodnotou. Řada z nich pokrývá nejrůznější aspekty bezpečnosti:

  • Přizpůsobené podsvícení lůžka
  • Ovládání polohování na obou stranách s klávesnicí ACK
  • Zvýšení bezpečnosti s funkcí Break Alert

Bezpečnost hraje v každém nemocničním prostředí podstatnou roli. Systém LINAK OpenBus™ pomáhá zvyšovat bezpečnost pacientů, ošetřovatelského personálu i samotných zdravotnických aplikací. Prostřednictvím programování softwaru otevírá okna do světa rozšířeného ovládání. 


Podsvícení lůžka pomáhá pacientům v noci
Spustí-li pacient v noci lůžko, aby si zašel na WC, může se aktivovat podsvícení lůžka napomáhající orientaci v prostoru. Předchází se tak pádům či nehodám pacientů a ošetřovatelé získají signalizaci opuštění lůžka pacientem. Kdy přesně se světlo rozsvítí a na jak dlouho je zcela na vás. Funkce je přizpůsobitelná a lze ji aktivovat při spouštění lůžka nebo opuštěním lůžka pacientem.

Zůstaňte v kontaktu s pacientem s ošetřovatelskou ovládací klávesnicí
V systémech s kontrolboxem CO41 ze použít ošetřovatelskou ovládací klávesnicí – ACK. Tyto intuitivní klávesnice jsou obvykle namontovány na bočních panelech lůžka v blízkosti horní části těla pacienta. Klávesnice ACK je přístupná z obou stran. Strana nasměrovaná ven usnadňuje ošetřovatelům zůstat při polohování nemocničního lůžka v blízkosti pacienta. Díky vnitřní straně má polohování lůžka na dosah také pacient. Montáž klávesnice ACK k bočnímu panelu a skrytí kabelů uvnitř lůžka umožňuje velmi snadné čištění.

Chraňte pacienty i lůžka funkcí Break Alert
Blokování koleček nemocničního lůžka je jednoduchá, avšak velmi důležitá bezpečnostní funkce. Pokud je lůžko vybaveno systémem LINAK OpenBus™, můžete přidat i funkci Break Alert. Při zapojení lůžka do sítě bez aktivace brzd tato funkce zdravotníky upozorní. Lůžko se tak při uléhání a vstávání pacientů nebude pohybovat, což zamezí riziku pádů a nehod. Upozornění se aktivuje také v případě, kdy ošetřující personál kolečka odblokuje ve chvíli, kdy je lůžko stále připojeno k elektrické síti. Zamezí se poškození lůžka a/nebo stěnové zásuvky, neboť pohybující se lůžko kabel ze zásuvky pravděpodobně vytáhne.  

Přechod z analogového konceptu na digitální se systémem LINAK OpenBus™ vám umožní přístup k mnoha funkcím s přidanou hodnotou. Začněme základním systémem tvořeným například: kontrolboxem CO41, pohonem LA40, klávesnicí ACK a ovládacím panelem ACOM. Taková kombinace vaše nemocniční lůžka zcela jistě vylepší, aniž byste zruinovali účet.  

 

CO41

CO41
Kontrolbox CO41 je součástí kontrolboxů řady OpenBus™, jež výrobcům umožňují nabízet polohovatelná zařízení pro zdravotnictví s dodatečnými možnostmi ovládacích, pohybových, servisních a bezpečnostních funkcí. Kontrolbox CO41 je však také ideálním řešením pro řadu výrobců požadujících modernizaci analogových systémů na digitální. Přečtěte si více o kontrolboxu CO41.

 

ACOM

ACOM
Jednotka ošetřovatelského ovládání ACOM je jednoznačnou volbou pro nemocniční lůžka nebo lůžka do sanatorií se snadným a intuitivním ovládáním OpenBus™. Uživatelům umožní optimalizovat pohodlí plynulým a pozvolným pohybem se současným zajištěním dohledu nemocničního personálu nad bezpečností. Přečtěte si více o ovládání ACOM.

 

LA40

LA40
LA40 LINAK je odolný pohon s vysokou rychlostí/výkonem a mechanickým koncovým spínačem k zabezpečení při první poruše. Představuje tak správnou volbu pro budoucí tržní příležitosti. Verze LA40 nesou označení IPX6 Washable DURA™, mají velmi příjemný design a oblast jejich využití rozšiřuje jednoduchá čistitelnost a montážní flexibilita. Přečtěte si více o kontrolboxu LA40.

 

ACK

ACK
Ošetřovatelská ovládací klávesnice (ACK) slouží jako ovladač ošetřovatele nebo ovládání na bočním panelu. Umožňuje ovládání až pěti kanálů. Volitelné přizpůsobeni barvy a grafického designu. Přečtěte si více o klávesnici ACK.

 

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.