Novinky 4. dubna 2018

Jak může přechod od analogových řešení k digitálním zlepšit zdravotní péči

Představením základního systému OpenBus™ založeného na kontrolboxu CO41 a ovládacím panelu ACOM pro nastavitelné zdravotnické aplikace otevřela společnost LINAK dveře řadě užitečných funkcí s pozitivním dopadem na efektivitu, bezpečnost a pohodlí pacientů.

Nahrazení analogového pohonu například v polohovatelném nemocničním lůžku digitálním systémem založeným na technologii OpenBus™ okamžitě přinese několik vylepšení. Nejvýraznější změnou je možnost zajištění vysoce koordinovaných vzorců souběžných pohybů namísto jejich postupného vykonávání. 

Místo přesunu opěradla do požadované polohy s následným polohováním podpěry nohou a možným snížením výšky lůžka zajistí technologie OpenBus™ stisknutím jediného tlačítka proměnu lůžka z vodorovné polohy do polohy křesla umožňující sledování televizoru. 

Systém OpenBus™ rovněž umožňuje paralelní pohyb dvou pohonů zajišťujících zvedání/spouštění. Získáte tak 100% horizontální pohyb zdravotního lůžka. 

Intuitivní ovládací panely usnadní uživatelům obsluhu
Knoflíky ovládacího panelu ACOM jsou označeny přehlednými a srozumitelnými ikonami. Polohování je tak pro ošetřovatele i pacienty velmi snadné. Funkce blokování je zřetelně označena ikonou „klíče“. Zdravotnickému personálu umožňuje zablokovat jeden či více pohonů a zamezit tak nechtěným pohybům, jež by mohly mít škodlivý efekt, například v případě zlomeniny nohy.


Technologie OpenBus™ pomůže zlepšit bezpečnost
Zlepšení bezpečnosti vašich polohovatelných zdravotnických aplikací dokáže zajistit několik funkcí dokonce i základního digitálního systému. Systémy LINAK OpenBus™ pro nemocniční lůžka jsou vybaveny funkcemi trend/antitrend a tlačítkem CPR umožňujícím okamžitý přesun do nouzové polohy jediným stisknutím tlačítka.

Přechod na digitální systémy LINAK navíc zajistí okamžité zastavení servopohonů v případě zkratu nebo skřípnutého kabelu. Se systémem LINAK OpenBus™ Basic či Advanced tak nemůže dojít k žádnému nechtěnému pohybu.

Přechod od analogového řešení na digitální se získáním přístupu k četným funkcím s přidanou hodnotou není nijak obtížný. Systém tvořený například kontrolboxem CO41, ovladačem ACOM, lineárním pohonem LA40 a ručním ovládáním HB70 představuje ideální a cenově dostupný začátek digitální éry v nemocnicích.

 

CO41

CO41
Kontrolbox CO41 je součástí kontrolboxů řady OpenBus™, jež výrobcům umožňují nabízet polohovatelná zařízení pro zdravotnictví s dodatečnými možnostmi ovládacích, pohybových, servisních a bezpečnostních funkcí. Kontrolbox CO41 je však také ideálním řešením pro řadu výrobců požadujících modernizaci analogových systémů na digitální. Přečtěte si více o kontrolboxu CO41.


ACOM

ACOM
Jednotka ošetřovatelského ovládání ACOM je jednoznačnou volbou pro nemocniční lůžka nebo lůžka do sanatorií se snadným a intuitivním ovládáním OpenBus™. Uživatelům umožní optimalizovat pohodlí plynulým a pozvolným pohybem se současným zajištěním dohledu nemocničního personálu nad bezpečností. Přečtěte si více o ovládání ACOM.

 

LA40

LA40
LA40 LINAK je odolný pohon s vysokou rychlostí/výkonem a mechanickým koncovým spínačem k zabezpečení při první poruše. Představuje tak správnou volbu pro budoucí tržní příležitosti. Verze LA40 nesou označení IPX6 Washable DURA™, mají velmi příjemný design a oblast jejich využití rozšiřuje jednoduchá čistitelnost a montážní flexibilita. Přečtěte si více o kontrolboxu LA40.

 

HB70

HB70
Ruční ovladač HB70 pro systémy elektrických lineárních pohonů. Ovladač může mít až deset dotykových tlačítek a dodává se s náležitou třídou ochrany nebo volitelně s krytím IPX6 Washable. Přečtěte si více o kontrolboxu HB70.

 

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.