Novinky 11. května 2017

TD4 Standard nebo TD4 Advanced?

Uvedením verzí TD4 Standard a TD4 Advanced vykročila společnost LINAK směrem k diverzifikovanějšímu portfoliu duálních pohonů pro polohování moderních komfortních lůžek. Obě verze pohonů TD4 vypadají velmi podobně. Optimální řešení pro vaše lůžko však zcela závisí na vašich požadavcích.

Přestože mají oba typy spoustu společných dobrých vlastností (elegantní štíhlý design, příjemnou hladinu hluku, ovládání rychlosti, podsvícení lůžka, mechanické spouštění a technologii Bluetooth®), existuje mezi verzemi duálních pohonů LINAK TD4 Standard a TD4 Advanced několik rozdílů.

Vzhled vypovídá o mnohém
Obě jednotky TD4 představují zcela nový standard pohonů LINAK TWINDRIVE®, neboť mají již ve výchozí konfiguraci integrovánu řadu obvyklých a nových funkcí. Rozdíl mezi oběma verzemi spočívá v tom, že model TD4 Standard má tyto funkce integrovány jako výchozí, kdežto TD4 Advanced nabízí stejné integrované funkce spolu s dodatečnými možnostmi přidání dalších funkcí do systému.

Při zběžném pohledu je jediným konkrétním rozdílem mezi oběma verzemi jeden port pro napájecí kabel u modelu TD4 Standard, kdežto model TD4 Advanced je vybaven portem RJ45 a dvěma porty DC. Díky těmto vlastnostem můžete vytvořit pokročilý nastavitelný systém lůžka. Toto je vizuální rozdíl mezi oběma modely.

Funkce – podobnosti
Jednou ze společných výše uvedených vlastností je konstantní chod obou verzí pohonů TD4 nezávisle na zatížení. Tím je zajištěno pohodlné polohování lůžka. Hovoříme zde o kontrole rychlosti.

V ekologickém aspektu jsou obě verze pohonů TD4 vyrobeny z PVC-Free™ materiálů a nechybí ani technologie ZERO™ udržující spotřebu energie v pohotovostním režimu na hodnotě <0,1 W.

Funkce – rozdíly
Jedním z hlavních rozdílů je možnost připojení produktů k portům verze TD4 Advanced. Podobně jako v případě kontrolboxu CBH Advanced, jenž umožňuje využití více kanálů pro další pohony a příslušenství. Například přidání samostatných pohonů ke kontrolboxu CBH Advanced (propojenému s pohony TD4) umožní dodatečné polohování v oblasti nohou a krku.

Model TD4 Advanced se od modelu TD4 Standard odlišuje také nabídkou paměti poloh a možnostmi paralelního pohonu dvou lůžek.

TD4 Advanced

Která verze pohonu TD4 je pro vás optimální? Záleží na vašich požadavcích. Další informace vám poskytne místní pobočka nebo distributor společnosti LINAK.

Všechny podrobnosti o pohonech TD4 jsou uvedeny v přehledu výrobků.


Ve zkratce
TD4 Standard = nový standard výrobků TWINDRIVE: větší množství integrovaných funkcí.
TD4 Advanced = nový standard produktů TWINDRIVE + další kanály prostřednictvím kontrolboxu CBH + paralelní pohon + paměti poloh.


Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.