Novinky 8. května 2017

Co potřebujete vědět o baterii BA001

Prodejní inženýr Stefan ze společnosti LINAK odpovídá na nejčastější dotazy týkající se baterie LINAK BA001. Baterie dodává energii elektrickým pohonům. Při výrobě polohovatelného mobilního nábytku nahradí jednoduše napájecí kabel připojený k síti.

Stefan Lorenzen je prodejní inženýr z dánské společnosti LINAK A/S. Spolu se svými kolegy zná vše, co je třeba vědět o baterii BA001 LINAK. Každodenně odpovídá na dotazy týkající se produktů LINAK. Nyní se s vámi poděli o odpovědi na nejčastější dotazy týkající se použití baterie BA001 v konstrukci nábytku.

Proč místo síťového kabelu používat baterie? Stefan Lorenzen, prodejní inženýr společnosti LINAK A/S v dánském Guderupu.
Zařazení baterie do elektricky nastavitelného nábytku přinese snadné ergonomické elektrické polohování a zvýšenou mobilitu.

Kolikrát dokáže baterie nábytek zvednout a spustit?

To záleží na řešení pohonu a druhu nábytku, v němž baterii BA001 použijete.

Podívejme se například na ergonomický knihovnický vozík. Na jedno nabití* zvládne zhruba 160 kompletních cyklů pojezdu nahoru a dolů. Jinými slovy, snadno vydrží knihovníkovi sloužit i několik pracovních dnů. V obvyklém výškově nastavitelném kancelářském stole s dvěma podnožemi a průměrnou zátěží zajistí baterie na jedno nabití* 40–50 úplných cyklů.

Jak zjistím úroveň nabití baterie?
Baterie má intuitivní indikátor stavu kapacity signalizovaný kontrolkami LED. Při poklesu kapacity na 25 % také zazní zvukový signál, jenž upozorní na blížící se nutnost dobití.

Co dělat v případě úplného vybití?

Baterii dobijte nebo ji nahraďte nabitou baterií. Při flexibilním dobíjení stačí připojit napájecí kabel kekontrolboxu a nechat baterii přes noc nabít. Ráno bude připravena k provozu.

Baterii BA001 můžete také vycvaknout a nabít ji pomocí externího zdroje napájení.

Jak baterii vyměním?

Je to snadné. Praktický držák usnadňuje nacvaknutí a vycvaknutí baterie v případě potřeby výměny. Držák je vždy součástí dodávky.

Ztrácí nevyužívaná baterie energii?
Baterie BA001 vybavená technologií ZERO™ zajistí spotřebu energie nevyužívané baterie v pohotovostním režimu nižší než 0,1 W.

Kam baterii umístit?
Baterii umístěte ke kontrolboxu. Baterie BA001 má také integrované vedení kabelů s praktickými drážkami na zadní straně, jež slouží k organizaci a upevnění kabelů při montáži.

Máte nějaké dotazy, na než vám Stefan neodpověděl?
S důvěrou se obraťte na místní pobočku společnosti LINAK a získejte více informací o baterii BA001  LINAK.

* Záleží na zatížení. Drobné změny polohy během dne se počítají jako částečné, nikoli úplné cykly.

Buďte mobilníBuďte mobilní s baterií BA001
Mobilita nabízená baterií rozšiřuje počet míst, kam můžeme přinést mobilitu a ergonomii.
Další inspiraci najdete v naší inspirační složce BeMobile.

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.