Novinky 1. února 2017

Společnost LINAK pomůže zlepšit čištění odpadních vod v Chicagu

Společnost LINAK se spolu s řadou dalších dánských firem zúčastní průkopnické modernizace čistírny odpadních vod v Chicagu.

Špičková technologie a zcela nový způsob financování udržitelných vylepšení připravuje cestu pro čističky po celých Spojených státech.

Významná modernizace čistírny odpadních Glenbard v americkém Chicagu bude co nevidět zahájena ve spolupráci s několika dánskými firmami nabízejícími své znalosti a technologie, mezi nimiž figuruje také společnost LINAK. 

Projekt iniciovaný organizací Water Technology Alliance (WTA) v Chicagu má za cíl iniciovat transformaci v nakládání s odpadními vodami po celých Spojených státech, aby bylo zpracování přebytečné a odpadní vody účinnější a udržitelnější. 

Společnost LINAK přispěje svou prvotřídní technologií elektrických pohonů a zajistí zdokonalenou automatizaci s ovládáním ventilů. 

Jsem samozřejmě nadšen, že společnost LINAK je součástí tohoto vskutku prestižního projektu“, říká Peter Vestergaard, manažer rozvoje obchodu ve společnosti LINAK.

Jedná se o skvělou příležitost ukázat světu, jak robustní jsou naše řešení.“ 

Několik způsobů minimalizace provozních nákladů
Mimořádně odolné Pohony LINAK navržené k práci ve venkovním prostředí dokonale podpoří úsilí společnosti AVK, což je dánský výrobce ventilů s nožovými šoupátky pro modernizovanou čističku v Chicagu. 

Naše testované osvědčené pohony již mnohokrát prokázaly svou hodnotu v náročných podmínkách“ konstatuje pan Vestergaard.

Naše konstrukce eliminovala řadu obvyklých slabin, jako jsou hadice a čerpadla, jež neodmyslitelně patří k jiným systémům. Řešení LINAK dokáží poskytnout přesnou zpětnou vazbu polohy a snadno se integrují do nadřazených řídicích systémů. Naše pohony jsou tak dokonalou volbou pro moderní postupy při zpracování vody“. 

Systémy pohonů LINAK jsou již v provozu ve stěžejních strukturách čističek odpadních vod na dánském území. 

Nové způsoby financování zrychlují procesy

Dalším jedinečným aspektem projektu je model financování (ESCO). Uvolňuje ruce vlastníkům podniku, neboť hradí počáteční náklady a zajistí návratnost investic investorům z úspor na provozních nákladech po modernizacích. 

Dokončení projektu WTA se očekává v roce 2019. Potom bude čistička Glenbard Wastewater Facility sloužit jako příklad možností inovační dánské technologie v zajišťování efektivního a udržitelného zpracování vody. 

Dánské čistírny odpadních vod odfiltrují dusík a fosfor – výstupní voda i životní prostředí budou čistší. Energetická efektivita je optimalizována. Nejmodernější čističky tak vytvoří o 50 % více energie, než jí spotřebují. Řešení ventilů AVK s pohony LINAK k takovému výsledku přispívají omezením provozního napětí z 220 na 24 V. 

Fakta:
Čistička odpadních vod Glenbard denně zpracuje až 180 milionů litrů vody denně. Jen ve Spojených státech existuje zhruba 4000 dalších čistíren odpadních vod vyžadujících během příštích let modernizaci. 

Projekt podporuje dánská exportní rada spolu s ministerstvem životního prostředí, jež hradí 10 % nákladů na vývoj. Na projektu se také podílí skupina čelních dánských technologických společností: Danfoss, Grundfos, AVK, Landia, Nissen Energiteknik a DHI Group.

Máte dotaz k technologii elektrických pohonů?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.

Přihlaste se k odběru zpráv ze společnosti LINAK

Zůstaňte informováni o tom, jak technologie servopohonů sleduje aktuální megatrendy a jak reaguje na globální výzvy zítřka.