Kontaktujte nás zde
Podcast 20. října 2022

Vytváření pohybu pro domov budoucnosti: Vítejte ve studiu FutureHaus

Počítačový vědec Alan Kay jednou řekl: „Nejlepším způsobem, jak předpovídat budoucnost, je vytvořit ji.“ Přesně to se podařilo týmu 25 studentů státní polytechnické univerzity Virginia Tech tvořících oceňované studio FutureHaus. Pohyblivý dům je zkonstruován tak, aby byl co nejergonomičtější a nejpřístupnější. Je vybaven digitálními technologiemi, senzory zabudovanými v podlaze k detekci pádů a výškově nastavitelným vybavením umožňujícím přístup i uživatelům, pro něž by byly plochy jinak nedosažitelné.

LINcast, epizoda 15: Joseph Wheeler z amerického institutu architektů (AIA) se s námi podělí o způsoby, jimiž studio FutureHaus Smart Home pracuje s inkluzivním designem

K zobrazení tohoto obsahu je nutný souhlas s předvolbami souborů cookie

Kliknutím sem změníte předvolby souborů cookie. Zobrazit ve službě SoundCloud

 

Kdo je Joseph Wheeler

Joseph Wheeler je profesor architektury na univerzitě Virginia Tech School of Architecture + Design.

Věnuje se odbornému výzkumu v oblasti životního prostředí a udržitelného designu a zastává vedoucí pozice při uvádění teorie a myšlenek designu do praxe.

 

Je přesvědčen, že přivedení studentů k přímé tvorbě architektury je jednoznačnou výhodou a v plném rozsahu se tak podílí na mnoha multidisciplinárních výzkumných projektech.

Jako jeden z vedoucích pracovníků univerzity School of Architecture + Design Center for Design Research vedl řadu mezioborových projektů, mezi něž patří projekty domů Solar Decathlon z let 2005, 2009 a 2010, z nichž poslední získal v mezinárodní soutěži v Madridu první místo.

Další výzkum zahrnuje projekty týkající se průmyslových procesů, modulární výstavby a energetické efektivity.

Další informace o oceněném projektu FutureHaus univerzity Virginia Tech.

Máte dotaz?

– Náš tým je připraven pomoci vám s technickými informacemi, zahájením projektu atd.