select
Pohon LA36 vestavěný v nové generaci baliček Kverneland

flexibilní řešení pro balící stroje

Desetiletí zkušeností s navrhováním strojů se promítají do každého balícího stroje firmy Kverneland, který musí obstát a bezvadně pracovat kdekoli na světě. Poslední generace baliček Kverneland vás přesvědčí o bezkonkurenčním výkonu a schopnosti poradit si s nejrůznějšími plodinami.

Inovativní design stroje FastBale přináší vysokou všestrannost a možnost pracovat v různých režimech podle typu zpracovávané plodiny a požadavků uživatele. Se svými jedinečnými vlastnostmi nabízí FastBale flexibilní řešení balíkování a ovíjení balíků, přičemž současně zvyšuje komfort a produktivitu práce operátora.

Hlavním cílem firmy Kverneland Ravenna bylo spojit spolehlivost a přizpůsobivost a nabídnout tak vyšší hodnotu a efektivitu integrovaného balícího systému. Nová řada baliček je osazena lineárními pohony od firmy LINAK. Speciálně servo LA36 je jedním z nejodolnějších a nejvýkonnějších pohonů LINAK, navržené pro práci v extrémních podmínkách. Jeho provoz je prakticky bezúdržbový, má dlouhou životnost a vysoké IP krytí.

Tento vysoce kvalitní pohon je velmi silnou alternativou hydraulických systémů a jiných elektrických pohonů. Perfektní výstup lze dosáhnout pouze použitím vhodných a kvalitních komponent. “Pohon LINAK LA36 maximálně splňuje tyto požadavky”, konstatuje pan Valerio Casadei, elektroinženýr v Kverneland Group Ravenna. “LINAK nabízí vysokou úroveň přizpůsobitelnosti, dlouhý zdvih, speciální kabely a konektory pro snadné propojení s řídícím systémem, navíc je LA36 standardně dodávána s okem pístnice, které se neprotáčí" .

"Partnerství s firmou LINAK® vám přináší mnohem více než jen odolné výrobky. K dispozici je vám tým inženýrů a techniků s nepřebernými znalostmi a zkušenostmi z oblasti pohonů a jejich aplikací”, pokračuje pan Casadei.

Nová generace baliček přichází s novým patentovaným Kverneland PowerBind systémem omotávání. Díky lineárnímu pohonu LA36 se balící síťovina dostává přímo do balící komory podávacím ramenem, které udržuje balící materiál stále napnutý, což extrémně zvyšuje přesnost i spolehlivost podávání a balení.

Síťovina je stále předpínána ramenem. Jakmile je balík z 90% hotov pohne se rameno kupředu do pozice, ve které je připraveno pro vložení síťoviny.

To zvyšuje spolehlivost a produktivitu systému, protože odpadá čas potřebný pro zvednutí a navedení síťoviny. Jakmile je balík hotov rameno opět posune síťovinu do balící komory.
  Nová generace balících strojů od Kverneland s vestavěnými pohony technologie LINAK

Spolehlivost a všestrannost spojená v nové řadě baliček od firmy Kverneland.


Jakmile je síťovina vložena pohne se brzda směrem dolů do jejího návinu a zvýší tak její napětí při balení. Během vkládání síťoviny se podavač přesune zpět do základní pozice a jakmile je balík hotov aktivuje se nůž, který síťovinu odřízne.

LA36 má snadnou údržbu, ovládání a rychlou instalaci s širokou škálou možností nastavení a zpětných vazeb, které pomáhají ušít řešení pohybu na míru každé specifické aplikace. Chytrý systém, bez kompromisů co do kvality a životnosti.

Kontaktujte LINAK TECHLINE.
Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
TECHLINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady TECHLINE.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Potřebujete pomoc při hledání výrobku, splňujícího Vaše specifické požadavky?