select
Sofistikované řešení pro otevírání krytu

Sofistikované řešení  pro otevírání krytu  s pohony linak

Inženýři firmy DEUTZ-FAHR se rozhodli zahodit obyčejný výklopný mechanismus a s ním spojené plynové pružiny, neboť toto řešení je nepraktické a nese sebou řadu nevýhod. Jako alternativu vyvinuli kinematiku, která 150 kilogramů vážící kryt nenaklápí, ale zvedá jej přímo nad vozidlo.

Pohyb kinematice dodává pohon LA36 od firmy LINAK. Elektrický pohon, který uzvedne až 1 tunu, disponující rozsahem zdvihu v rozmezí 100 až 999 milimetrů. Kinematika je uložena přímo nad motorem a je tak vystavena přímému působení tepla. Pro tuto aplikaci je pohon LA36 perfektní volbou.

Toto sofistikované řešení otevírání krytu způsobilo mezi farmáři, kteří již měli možnost si jej vyzkoušet v praxi, hotové pozdvižení a sklidilo velkou chválu. Díky elektrickému polohování krytu jsou nyní všechny části motorového prostoru snadno přístupné, což je nesporná výhoda v momentě, kdy máte provádět údržbu.

Konkrétně LA36 je jeden z nejodolnějších a nejvýkonnějších pohonů firmy LINAK, navržený pro provoz v drsných a náročných podmínkách. Kryt z hliníkových slitin a komponenty vysoké kvality zaručují vysoký stupeň ochrany.

Ani chlad, ani horko, ani velké teplotní rozdíly či nárazy neovlivní funkci pohonu LA36, který odolává také působení různých chemikálií. V klidovém stavu disponuje pohon LA36 ochranou třídy IP69K, za provozu pak IP66.

LINAK má skvělé jméno v oblasti výroby robustních a spolehlivých pohonů, nabízí výrobky vysoké kvality” říká Johannes Gruber, produktový manažer v DEUTZ-FAHR.

Johannes Gruber vidí v oblasti rozvoje "elektrifikace" zemědělské techniky velký potenciál.

Už jen samotná velikost strojů, požadavky na komfort, uživatelskou přívětivost a ergonomii budou tlačit na poptávku po nastavování s využitím elektriky. Elektrické pohony mají oproti hydraulickým systémům jednoznačné výhody.

Johannes Gruber: "Podíl elektrických pohonů používaných na traktorech a jejich příslušenství se bude v následujících letech zásadně zvyšovat.“
Pohon LA36 zabudovaný v traktoru DEUTZ-FAHR řady 9

Kontaktujte LINAK TECHLINE.
Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
TECHLINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady TECHLINE.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.