select

Přesné obdělávání s pohony LINAK

Společnost Fritzmeier Umwelttechnik spolu s Technickou univerzitou v Mnichově - Weihenstephanu vyvinula systém, který zohledňuje specifický sklizňový potenciál a analyzuje růst rostlin.

Tyto údaje jsou následně sloučeny a představují základ pro výpočet nejlepšího možného stupně hnojení. Údaje o půdě jsou získávány přes GPS přijímač, stav růstu rostlin je stanovován pomocí optického snímače.

Pomocí systému ISARIA získá zemědělec optimální sklizeň a zároveň ušetří na nákladech, protože aplikuje pouze tolik hnojiva, kolik je pro růst rostlin potřeba.

Základním stavebním kamenem systému je zemědělský mechanismus nainstalovaný na přední hydraulický okruh traktoru.
 
Technici společnosti Fritzmeier záměrně nevybrali hydraulický systém.

„V mnoha případech není v přední části traktoru volná přípojka k hydraulice. Z tohoto důvodu jsme použili elektrické aktuátory,“ vysvětluje Johann Janker, vývojový inženýr společnosti Fritzmeier Umwelttechnik.

Má jistotu, že elektrické napájení bude vždy k dispozici. Jako další výhodu elektrického systému Janker shledává připravenost k provozu. „Vybavení se používá především sezónně, takže může dojít k delším odstávkám.

Hydraulické systémy v takových podmínkách nedosahují vždy nejlepších výsledků.

Při použití po delším prostoji se může stát, že hydraulický systém nebude fungovat. Elektrické aktuátory LINAK jsou prakticky bezúdržbové a vždy je možné je použít.

Jsou ovládány přímo elektronikou ze systému ISARIA, což je nákladově výhodné a snadno použitelné konstrukční řešení.

Pohony LINAK řady LA36 nejsou ani zdaleka přetížené. Pro hladké vyklápění a sklápění snímačů je nutná síla 4000 Newtonů. Lineární aktuátor LA36 dokáže vyvinout sílu až 10000 N.

Pro techniky ze společnosti Fritzmeier je robustnost aktuátoru ještě důležitější než nároky na výkon.

Během klimatických testů zjišťujeme, zda naše aktuátory fungují v extrémních teplotách a odolají rychlým změnám teplot. V některých testech musí aktuátory opakovaně odolat teplotám okolního prostředí od +100 °C do -30 °C a přitom být stále funkční. Aktuátory také vystavujeme působení řady chemikálií”, vysvětluje Søren Hother Rasmussen, generální ředitel společnosti LINAK GmbH.
  LINAK LA36 actuators in the sensors

Dva aktuátory LINAK LA36 vyklápějí snímače.


Kromě všech výhod co do integrace a robustnosti vidí Janker ještě jednu výhodu: schopnost automatického zamknutí. Při vytažení nepotřebuje elektrický aktuátor žádnou další energii. Díky schopnosti automatického zamknutí zůstane pístnice na svém místě.

Elektrické aktuátory jsou mimořádně vhodné pro integraci do stávajících elektronických systémů. Pokud je například požadována polohová zpětná vazba, je možné ji u hydraulického systému zajistit jen doplněním dalších modulů.

Johann Janker ale vidí ještě větší potenciál pro použití elektrických seřizovacích systémů v zemědělství. „Řadu hydraulických systémů je již možné nahradit elektrickými systémy. Řízení i jejich integrace jsou velmi jednoduché. Použití elektrických systémů bude pokračovat ve stále větší míře”, předpovídá Johann Janker.

Nový systém ISARIA firmy Fritzmeier Umwelttechnik vyžaduje progresivní technický vývoj technologie snímačů a zpracování dat, ale i mechanického provozu a seřizování.

Elektrické seřizování nabízí pro zemědělství mnoho možností a lze je snadno integrovat.

Kontaktujte LINAK TECHLINE pro bližší specifikace a podrobnější informace o tomto řešení.
Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
TECHLINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady TECHLINE.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Zkušenosti a úzká spolupráce jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení. Proto neváhejte a ...