select
Electric Actuator Solutions for Spreaders

rozmetadla

lineární pohony pro rozmetadla

Rozmetání hnojiv je v současnosti malá věda. Je velice důležité aplikovat správnou dávku hnojiva, aby bylo zaručeno, že plodiny nebudou poškozeny a tím dosáhneme maximálních výnosů. Důležitým faktorem je také trend omezování hnojiv, která nejsou šetrná k životnímu prostředí.

Aplikace příliš velkého množství hnojiva způsobí, že rostlina není schopna je vstřebat a přebytečné hnojivo je pak odplaveno do půdy, kde může způsobit škody na životním prostředí.

Rozmetadla často pracují v náročném prostředí a jsou vystavena nešetrnému zacházení, proto je u nich na místě požadavek na robustní a spolehlivé pohony. Jestliže vybavení selže, může to mít negativní vliv na zemědělskou výrobu. Proto je pro farmáře důležité, aby jeho technika byla přesná a kvalitní. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je použit elektrické lineární servopohony firmy LINAK.

Pohony na rozmetadlech regulují množství hnojiva, aplikovaného na pole a také to, jak je hnojivo rozmetáno. To má na starosti nadřazený řídící systém, který může být propojen s GPS a podle uložené mapy určuje přesnou dávku hnojiva pro konkrétní místo. Farmář tak má možnost nastavit kalibrační jednotku přesně podle podmínek na svém poli.

Elektropohony jsou vybaveny zařízením, které poskytuje zpětnou vazbu o poloze, jako je například potenciometr nebo hall-potenciometr, které komunikují s nadřazeným ovládacím systémem. Díky tomu rozmetadlo dávkuje hnojivo na přesné místo v přesném množství tak, aby je rostliny dokázali absorbovat.

Systém také dokáže zaručit, že pohony přeruší hnojení v okamžiku, kdy je v blízkosti například potok nebo studna. Farmář si tak může být jist, že neporuší žádné předpisy ani nařízení. Pohony firmy LINAK zvyšují užitnou hodnotu rozmetadel například tímto :
  • Snadná montáž a nastavení – jednoduchá komunikační jednotka s řídícím interface
  • Spolehlivost v extrémních teplotách – pohony LINAK prochází tvrdým testováním v náročných klimatických podmínkách
  • Pohony jsou odolné vůči agresivním chemikáliím
  • Automatizovaná regulace namísto manuálního ovládání – farmář se tak může soustředit na řízení


Systémy elektrických pohonů od firmy LINAK dodávají aplikacím potřebnou flexibilitu díky perfektní propojitelnosti s řídícím systémem pomocí datového sběrného systému, přičemž nastavování pohonů je velice přesné.

Kontaktujte LINAK TECHLINE pro specifikaci a vytypování vhodných pohonů pro rozmetadla a další zemědělské stroje.

TECHLINE Product Configurator

KONFIGURÁTOR POHONŮ TECHLINE
S pomocí našeho konfigurátoru pohonů si vyberte nejvhodnější řešení
Konfigurátor pohonů

Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
TECHLINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady TECHLINE.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Potřebujete pomoc při hledání výrobku, splňujícího Vaše specifické požadavky?