select
Trucks & Heavy Duty Vehicles

POHONY PRO NÁKLADNÍ
A UŽITKOVÁ VOZIDLA

pohony pro ovládání a řízení součástí tahačů, nákladních
a užitkových vozidel - tvrdá práce v extrémních podmínkách

Nákladní a další užitková vozidla musí spolehlivě fungovat v často velice složitých a náročných podmínkách, které je prověří v každém detailu. Systémy elektrických pohonů pro tato vozidla musí odolat horku, chladu, působení vody či chemikálií, špíně a prachu.

Nákladní užitková vozidla a tahače musí spolehlivě pracovat bez odpočinku nepřetržitě po mnoho hodin a to s minimální nebo častěji žádnou údržbou. Nároky na jejich komplexnost, bezpečnost, zlepšenou aerodynamiku a efektivní spotřebu paliva jsou extrémně vysoké.

Elektrické lineární servomotory řady TECHLINE® fungují spolehlivě za všech výše popsaných okolností a podmínek, neboť jsou pro tyto účely (jako) stvořené.

Zajímá nás, jak můžeme s využitím našich servopohonů pomoci vylepšit vaše vozidlo, aby bylo efektivnější a komfortnější.

objevte možnosti elektrických servomotorů

Systémy elektrických pohonů mají mnoho vlastností, díky kterým je jejich použití výhodnější v porovnání s tradičně předimenzovanými hydraulickými systémy. Oceníte nízké náklady, flexibilitu a malé kompaktní rozměry, které usnadní montáž do vozidla.

Dalším benefitem je zvýšená efektivita spotřeby paliva nákladního vozidla, daná jeho výslednou nižší hmotností a zlepšenou aerodynamikou.

Oceníte také zvýšenou bezpečnost a pohodlí nákladního vozidla či tahače, dosažené mechanizací různých součástí auta.    

Instalací elektrických pohonů eliminujete slabiny, kterými jsou čerpadla, kompresory a hadice. Serva LINAK vyžadují minimální nebo spíše prakticky nulovou údržbu a přitom mají vynikající životnost a spolehlivost.

Zpětná vazba o aktuální pozici pohonu je velice přesná, interface servopohonů řady TECHLINE dokonale spolupracuje s řídícími systémy.

Elektrické pohony přispívají také ochraně životního prostředí tím, že mají nižší spotřebu energie a také tím, že u nich nehrozí únik nebezpečných a hlavně zdraví škodlivých olejů, používaných například v hydraulických systémech.

pohony v tahačích, nákladních a užitkových vozidlech

Systémy na bázi elektrických servomotorů TECHLINE pracují v celé řadě součástí tahačů či nákladních vozidel.

Naše pohony najdete například v popelářských či zametacích vozech, v nákladních přívěsech a návěsech, v obytných autech a karavanech, v sypačích soli, hasičských vozech a v mnoha dalších typech speciálních užitkových vozidel.

Používají se na regulaci větrání, nastavení sedadel a volantu a hlavně pak na zvedání, naklápění, seřizování, zatažení, vytažení, ovládání, řízení, otevírání a zavírání nejrůznějších částí nákladních a užitkových vozidel.

Toto jsou však pouze některé z možností použití pohonů TECHLINE, protože ve skutečnosti jsou jejich možnosti prakticky neomezené.

Pohony pro tahače

Actuator Solutions for Trucks
Nákladní vozidla jsou konstruována tak, aby spolehlivě pracovala za každého počasí. LINAK nabízí perfektní systémy aktuátorů pro širokou škálu funkcí vozidla. Lineární pohony pro nákladní vozidla přináší prověřené bezúdržbové polohování, které bude po mnoho let spolehlivě pracovat i v těch nejtěžších podmínkách.
Neváhejte a kontaktujte divizi TECHLINE. Naši inženýři Vám zodpoví Vaše dotazy, pomohou Vám najít vhodné řešení a realizovat Vaše nápady. Díky jejich bohatým zkušenostem posunete Vaše tahače či nákladní a užitková vozidla na vyšší úroveň.


TECHLINE Product Configurator

KONFIGURÁTOR POHONŮ TECHLINE
Vyberte si vhodný pohon dle vašich požadavků v našem konfigurátoru pohonů

Obchodování s firmou LINAK
Nechceme být pouze dalším Vaším dodavatelem, ale ...
Odebírejte naše novinky
Mějte vždy aktuální informace díky zasílání novinek.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.