select
Řešení pro sluneční kolektory a větrné elektrárny

Solární panely
a větrné elektrárny

pohony pomáhají efektivnějšímu získávání energie

Globální oteplování a boj za snížení emisí skleníkových plynů obrací pozornost k obnovitelným zdrojům energie. Slunce a vítr jsou zdroje dostupné prakticky kdekoli na světě a elektrické pohony významně pomáhají efektivnímu využívání těchto přirozených zdrojů energie.
 
Sledování pohybu slunce je logickým řešením pro dosažení maximální účinnosti slunečních elektráren. Zároveň s pohybem slunce po obloze umí elektrické pohony automaticky natáčet solární panely a nastavit je tak v úhlu ideálním pro dopad paprsků.
 
Problematice natáčení slunečních panelů se věnuje speciální tým inženýrů divize TECHLINE™. Prověřená spolehlivost a nulové nároky na údržbu dělají z pohonů firmy LINAK ideální prostředek k použití v náročných a tvrdých podmínkách, kterým bývá tento typ zařízení vystaven.
 
Přizpůsobivost je klíčovým pojmem elektrických aktuátorů TECHLINE. Výstup z precizního systému měřícího aktuální polohu pohonu může být analogový nebo digitální a lze jej snadno integrovat do vašeho řídícího systému. K dispozici je také záložní bateriový zdroj pro případ výpadku v elektrické síti, pro nouzové stavy je možné pohony vybavit manuálním spouštěním.

vyšší výkon solárních panelů díky elektrickým aktuátorům

Sledování slunce při jeho pohybu z východu na západ zvyšuje výkon nastavitelných solárních panelů o 20-62% podle toho, na jaké rovnoběžce se nacházíte, přičemž nejvyšší rozdíly jsou v oblasti rovníku. Při nulových nákladech na údržbu pohonů si můžete být jisti návratností své investice.
 
Naše dlouholeté zkušenosti s využíváním pohonů v zemědělství a stavebních strojích jasně dokazují, že pohony LINAK mají skvělou odolnost vůči prachu, horku, dešti i UV záření. Všechny pohony jsou před opuštěním bran našeho výrobního závodu testovány. Pokud vám ani to nestačí jako záruka, můžeme na přání pohony vybavit zařízením signalizujícím poruchu.
 
TECHLINE nabízí kompletní systémové pohonové řešení s možností integrace do řídícího systému díky analogovému či digitálnímu výnosu polohy. Naší snahou je dát společně s našimi zákazníky dohromady řešení šité na míru jejich zařízení.

ovládání větrné turbíny lineárním pohonem

Dalším obnovitelným zdrojem energie jsou větrné elektrárny, těžící z výhod systémů elektrických lineárních pohonů TECHLINE. Robustní spolehlivost aktuátorů LINAK přitahuje pozornost výrobců větrných elektráren jako magnet.
 
V porovnání s hydraulikou mají elektrické pohony nižší hmotnost, snadnější řízení a zabírají v gondole méně místa. Ve spolupráci se svými zákazníky vyvinula divize TECHLINE systém pohonů, který automaticky ovládá otevírání různých poklopů, krytů či systémů nouzového mazání. Aktuátory jsou také používány pro různé bezpečnostní prvky, jako jsou např. brzda rotoru, zámek rotoru, větrná pojistka či ventilační systém gondoly a transformátoru. Další možnosti vám rádi představíme, stačí se obrátit na LINAK TECHLINE.

Více se dočtete v brožurách Zaměřeno na větrné elektrárny nebo Otáčení solárních panelů, můžete se také podívat na video o systému natáčení solárních panelů.

Navštivte také naše stránky věnované možnostem natáčení slunečních panelů.
Konfigurátor produktů TECHLINE

KONFIGURÁTOR POHONŮ TECHLINE
Zadejte si požadované hodnoty
do konfigurátoru pohonů
LINAK a on vám vybere ten nejvhodnější

Obchodování s firmou LINAK
Nechceme být pouze dalším Vaším dodavatelem, ale ...
Odebírejte naše novinky
Mějte vždy aktuální informace díky zasílání novinek.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.