select
Solutions for Agricultural Machinery

zemědělské stroje

zemědělské stroje s elektrickými pohony - funkční za všech okolností

Zemědělství je náročný obor, ve kterém musí pracovní stroje obstát i v extrémních podmínkách. Systémy pohonů v zemědělských strojích tak musí odolat výkyvům počasí, působení nejrůznějších agresivních látek a chemikálií a v mnoha případech i nešetrnému zacházení obsluhy.

Moderní farmaření je však stále více také o přesné a precizní práci. Pohony musí být natolik jemné, aby zvládaly přesné a drobné pohyby, například při dávkování krmiva, semen nebo hnojiv.

Všechny elektrické aktuátory řady TECHLINE® splňují tyto protikladné požadavky. Naším zájmem je zlepšení zemědělského vybavení tak, aby bylo efektivnější a práce s ním zároveň pohodlnější.

výhody elektrických aktuátorů

Systémy elektrických aktuátorů jsou velice přizpůsobivé a je velmi snadné je připojit k řídícímu systému stroje. Lze je ovládat například po datové sběrnici či pomocí jiného moderního komunikačního systému. Kontrola pohybu a polohy je velice přesná a pohony jsou tak technicky o několik řádů výš než tradiční hydraulické systémy.

Potřebujete-li pracovat se silou až 10000 N, tak elektrický pohon je naprosto rovnocennou náhradou hydrauliky. Aktuátory jsou však snáze montovatelné a během své dlouhé životnosti nepotřebují prakticky žádnou údržbu. Elektrické pohony eliminují velké slabiny hydraulických systémů, kterými jsou přívodní hadice a čerpadla. Svou nízkou spotřebou energie a nulovým rizikem úniku nebezpečných  provozních kapalin jsou mnohem šetrnější k přírodě.

lineární Aktuátory v zemědělství

Pohony TECHLINE najdete například v rozmetadlech, kde řídí množství aplikovaného hnojiva, dále v sypačích soli nebo násypkách písku či obilí. V postřikovačích pohony regulují výšku a sklon trysek, u sekaček nastavují výšku nožů a rozmetání posekané trávy, na balíkovačkách sena zase nastavují balení balíků. U secích strojů lineární aktuátory inteligentně hlídají otevření secích trysek atd.

V neposlední řadě jsou elektrické aktuátory využívány ke zlepšení pohodlí pracovních strojů a úpravě pracovní ergonomie. Příklady jsou otevírání krytů, nastavení volantu, sedaček, ventilace a podobně.

pohony pro rozmetadla

Linear Actuator Solutions for Spreaders
Přesná aplikace hnojiv je důležitá pro ochranu životního prostředí a také pomáhá pěstitelům získat z plodin co nejvyšší výnosy. Pohony TECHLINE ovládají regulaci množství hnojiva a ve spolupráci se GPS zaručují to, že hnojivo bude použito pouze tam, kde je to potřeba.

AKTUÁTORY PRO KOMBAJNY

Actuator Solutions for Combine Harvesters
Kombajny jsou postaveny tak, aby zvládaly tvrdou práci v náročných podmínkách. Pohony TECHLINE jsou konstruovány tak, aby podávaly skvělé a spolehlivé výkony v 15 různých částech kombajnu, ve kterých jsou použity.

Pohony pro traktory

Actuator Solutions for Tractors
Pohodlné a ergonomické pracoviště znamená větší výkonnost a pracovní pohodlí. Mnoho prvků v kabině traktoru může být řízeno elektrickými aktuátory řady TECHLINE, které jsou velice spolehlivé a snadno se ovládají.

Aktuátory pro secí stroje

Actuator Solutions for Seeding Machines
Setí vyžaduje pozornost a přesnost. Precizní polohování a kontrola jsou zde klíčové. Aktuátory TECHLINE jsou perfektním řešením pro secí stroje, vydrží spolehlivě pracovat i v náročných podmínkách po mnoho let.

pohony do sekaček pícnin

Actuator Solutions for Forage Harvesters
Sekačky na pícniny vyžadují pro optimální výkon snadné a efektivní nastavování. Pohony řady TECHLINE lze skvěle použít na nejrůznější funkce v těchto strojích, nabízí odolné a spolehlivé bezúdržbové řešení.
Kontaktujte LINAK a pošlete specifikaci vašich požadavků kolegům z divize TECHLINE. Uvidíte sami, že naši technici a inženýři mají obrovské zkušenosti jak aplikovat naše pohonové motory do inovativních řešení pro zemědělské stroje a zařízení.

 

Focus on mobile agriculture

zaostřeno na zemědělství

Dočtete se, jak LINAK již déle než 25 let přispívá k vývoji zemědělských strojů.

Online magazín | PDF


TECHLINE Product Configurator

KONFIGURÁTOR PRODUKTŮ TECHLINE
Vyberte si vhodný pohon dle vašich požadavků v našem konfigurátoru pohonů

Obchodování s firmou LINAK
Nechceme být pouze dalším Vaším dodavatelem, ale ...
Odebírejte naše novinky
Mějte vždy aktuální informace díky zasílání novinek.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Potřebujete pomoc při hledání výrobku, splňujícího Vaše specifické požadavky?