select
Řešení pro zemědělské stroje

zemědělské stroje

zemědělské stroje s elektrickými pohony - funkční za všech okolností

Zemědělství je náročný obor, ve kterém musí pracovní stroje obstát i v extrémních podmínkách. Systémy pohonů v zemědělských strojích tak musí odolat výkyvům počasí, působení nejrůznějších agresivních látek a chemikálií a v mnoha případech i nešetrnému zacházení obsluhy.

Moderní farmaření je však stále více také o přesné a precizní práci. Pohony musí být natolik jemné, aby zvládaly přesné a drobné pohyby, například při dávkování krmiva, semen nebo hnojiv.

Všechny elektrické aktuátory řady TECHLINE® splňují tyto protikladné požadavky. Naším zájmem je zlepšení zemědělského vybavení tak, aby bylo efektivnější a práce s ním zároveň pohodlnější.

výhody elektrických aktuátorů

Systémy elektrických aktuátorů jsou velice přizpůsobivé a je velmi snadné je připojit k řídícímu systému stroje. Lze je ovládat například po datové sběrnici či pomocí jiného moderního komunikačního systému. Kontrola pohybu a polohy je velice přesná a pohony jsou tak technicky o několik řádů výš než tradiční hydraulické systémy.

Potřebujete-li pracovat se silou až 10000 N, tak elektrický pohon je naprosto rovnocennou náhradou hydrauliky. Aktuátory jsou však snáze montovatelné a během své dlouhé životnosti nepotřebují prakticky žádnou údržbu. Elektrické pohony eliminují velké slabiny hydraulických systémů, kterými jsou přívodní hadice a čerpadla. Svou nízkou spotřebou energie a nulovým rizikem úniku nebezpečných  provozních kapalin jsou mnohem šetrnější k přírodě.

lineární Aktuátory v zemědělství

Pohony TECHLINE najdete například v rozmetadlech, kde řídí množství aplikovaného hnojiva, dále v sypačích soli nebo násypkách písku či obilí. V postřikovačích pohony regulují výšku a sklon trysek, u sekaček nastavují výšku nožů a rozmetání posekané trávy, na balíkovačkách sena zase nastavují balení balíků. U secích strojů lineární aktuátory inteligentně hlídají otevření secích trysek atd.

V neposlední řadě jsou elektrické aktuátory využívány ke zlepšení pohodlí pracovních strojů a úpravě pracovní ergonomie. Příklady jsou otevírání krytů, nastavení volantu, sedaček, ventilace a podobně.

pohony pro rozmetadla

Serva pro rozmetadla
Přesná aplikace hnojiv je důležitá pro ochranu životního prostředí a také pomáhá pěstitelům získat z plodin co nejvyšší výnosy. Pohony TECHLINE ovládají regulaci množství hnojiva a ve spolupráci se GPS zaručují to, že hnojivo bude použito pouze tam, kde je to potřeba.

AKTUÁTORY PRO KOMBAJNY

Lineární pohony pro kombajny
Kombajny jsou postaveny tak, aby zvládaly tvrdou práci v náročných podmínkách. Pohony TECHLINE jsou konstruovány tak, aby podávaly skvělé a spolehlivé výkony v 15 různých částech kombajnu, ve kterých jsou použity.

Pohony pro traktory

Pohony pro traktory
Pohodlné a ergonomické pracoviště znamená větší výkonnost a pracovní pohodlí. Mnoho prvků v kabině traktoru může být řízeno elektrickými aktuátory řady TECHLINE, které jsou velice spolehlivé a snadno se ovládají.

Aktuátory pro secí stroje

Aktuátory pro secí stroje
Setí vyžaduje pozornost a přesnost. Precizní polohování a kontrola jsou zde klíčové. Aktuátory TECHLINE jsou perfektním řešením pro secí stroje, vydrží spolehlivě pracovat i v náročných podmínkách po mnoho let.

pohony do sekaček pícnin

Servopohony pro sekačky pícnin
Sekačky na pícniny vyžadují pro optimální výkon snadné a efektivní nastavování. Pohony řady TECHLINE lze skvěle použít na nejrůznější funkce v těchto strojích, nabízí odolné a spolehlivé bezúdržbové řešení.
Kontaktujte LINAK a pošlete specifikaci vašich požadavků kolegům z divize TECHLINE. Uvidíte sami, že naši technici a inženýři mají obrovské zkušenosti jak aplikovat naše pohonové motory do inovativních řešení pro zemědělské stroje a zařízení.

 

Zaostřeno na zemědělskou techniku

zaostřeno na zemědělství

Dočtete se, jak LINAK již déle než 25 let přispívá k vývoji zemědělských strojů.

Online magazín | PDF


TECHLINE Product Configurator

KONFIGURÁTOR PRODUKTŮ TECHLINE
Vyberte si vhodný pohon dle vašich požadavků v našem konfigurátoru pohonů

Obchodování s firmou LINAK
Nechceme být pouze dalším Vaším dodavatelem, ale ...
Odebírejte naše novinky
Mějte vždy aktuální informace díky zasílání novinek.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Potřebujete pomoc při hledání výrobku, splňujícího Vaše specifické požadavky?