select
 

ergonomie ve výrobě

Důležitost ergonomie
Význam ergonomie ve výrobních provozech spočívá v přizpůsobení pracovní činnosti vašemu zaměstnanci. Zlepšená ergonomie má potenciál snížit projevy svalové únavy a zároveň může pomoci předcházet poruchám pohybového aparátu.

Podle statistik US Department of Labor každoročně zvyšují úrazy a onemocnění související s ergonomií náklady o 15-20 mld USD. V roce 2013 byly přímou příčinou 380600 dní absence, což je plná jedna třetina všech absencí.

Současná studie organizace Health and Safety Executive provedená ve Spojeném království konstatuje, že poruchy pohybového aparátu každoročně postihují cca 1 milion lidí, přičemž tyto problémy jsou přímým důsledkem nesprávně navržených a postavených pracovišť.

V tomto světle nepřekvapí, že výzkum na poli ergonomie a jejích pravidel získává stále více na důležitosti. Ergonomický design může zvýšit motivaci a uspokojení a ve výsledku vést k lepšímu výkonu a vyšší produktivitě.

Jak na to
Připravili jsme pro vás návod, jak v závislosti na druhu vykonávané činnosti nastavit ergonomicky správnou výšku pracoviště :

Správná pracovní výška

Jak správně rozvrhnout pracoviště :

Jak rozvrhnout pracoviště

LINAK nabízí širokou škálu zvedacích sloupků, pohonů, kontrolboxů a ovladačů určených pro nastavení součástí výrobní linky či montážního a kompletačního zařízení. Cílem je nastavit pracovníkům takové ergonomické podmínky, které perfektně odpovídají jejich individuálním potřebám a vylepší jejich pracovní prostředí. Výsledkem jsou zlepšená ergonomie, méně poruch pohybového aparátu a méně absencí zaměstnanců - to vše jsou nesporné benefity jak pro společnost, tak pro její pracovníky.

Pracoviště s možností nastavení výšky Speciálně u výrobních pracovišť je nastavení pracovní výšky velice důležité, protože každá činnost a každý pracovník potřebují jiné nastavení.

Zvedací sloupky, jako jsou DL2 nebo BL1 v kombinaci s kontrolboxem CBD6S a ovladačem DP, garantují plynulý pohyb za všech okolností.

Také u pásových dopravníků dokáží funkce nastavení výšky a elektrického naklápění pomoci zlepšit ergonomické podmínky pracovníků.

Zvedací sloupek BL1 a DL2 v kombinaci s kontrolboxem CBD6S a ovladačem DPF s displayem zaručí optimální podmínky pro zvýšení efektivity zaměstnanců.
Pásový dopravník s možností nastavení výšky

Inspirujte se také v této brožuře :

Production ergonomics

ergonomie ve výrobě (česky)

Dozvíte se více o tom, proč je ergonomie ve výrobních závodech tak důležitá pro vaše podnikání.

Online magazín | PDF

Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
Co je to zvedací sloupek
Zvedací sloupek je elektrický lineární aktuátor / pohon integrovaný do …
TECHLINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady TECHLINE.
Výhody aktuátorů
Systémy elektrických aktuátorů mají mnoho výhod proti pneumatice a hydraulice…
Testování aktuátorů / pohonů
Extrémní chlad i horko, prudké změny teplot, vystavení působení chemikálií a solí ...
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.