select
Systémy pro koupelové zvedáky

Systémy pro bazénové a vanové zvedáky

vyberte si z mnoha různých systémů

Na každý požadavek ten správný systém! Optimalizace ergonomie koupelového vybavení je řešitelná vícero způsoby. Jedním z nich je výškově nastavitelná vana, která dá personálu možnost upravit si své pracoviště dle potřeby. Další možností jsou elektricky ovládané dveře, usnadňující přístup nemocných či starých lidí do vany.

Jiným způsobem řešení je pak křeslo, které spouští nepohyblivé a staré pacienty přímo do bazénu a tím se zjednoduší jejich náročný a někdy i nebezpečný přesun k proceduře. Všechny typy popsaných bazénových a vanových zvedáků potřebují odlišné systémy ... a LINAK je má všechny po ruce.  
 
Dá se říci, že rozlišujeme 3 různé typy zdvihacích zařízení z bazénů a van. V každém z těchto případů je běžný systém pro tyto účely sestaven ze 3-6 základních součástí : pohony nebo sloupky zajistí pohyb nahoru či dolů a tím ergonomicky vhodné podmínky pro práci ošetřovatelů, otevírání dveří umožňuje pacientům bezpečný a zároveň komfortní vstup a výstup.

Pokud je zařízení vybaveno křeslem pro spouštění pacienta do bazénu či vany, pohony zajistí samotné spuštění pacienta do vody, jeho otáčení a opětovné vyzvednutí z koupele. Kontrolbox řídí jednotlivé pohyby na základě povelů vyslaných z ručního ovladače. Specifikace každého z těchto prvků závisí pouze na vašich požadavcích a designových představách.

Bez ohledu na typ používaného zvedáku by každý z nich měl být založen na systému sestaveném z popsaných součástí. Nezáleží na tom jaké řešení si nakonec vyberete, protože vždy získáte systém nejvyšší třídy. Vysoká kvalita a spolehlivost výsledného zvedáku zvyšuje kvalitu života pacientů a usnadňuje personálu jinak velice namáhavou práci.

proč právě linak …

Systém MEDLINE® & CARELINE® vám dává možnost zvolit z mnoha různých variant a kombinací. LINAK poskytuje flexibilitu a svobodu volby z rozmanitého příslušenství a výkonových vlastností. Systém OpenBus™ umožňuje sestavit zařízení přesně podle vašich představ a doplnit je o potřebné příslušenství. Jednotlivé pohyby mohou být naprogramovány a upraveny díky pozicování pohonů a definovatelnému software.

Naše výrobky prochází náročnými zkouškami a jsou testovány jako kompletní systémy pohonů. I pro vás je tak mnohem snažší získat na finální výrobek osazený naším systémem všechny potřebné certifikáty.

kontrolboxy pro vanové a bazénové zvedáky

Požadavky na funkce a další příslušenství jsou rozhodující při volbě řídící jednotky systému. Pokud si nevystačíte se standardem, můžeme vám software kontrolboxu upravit dle potřeby. Řada OpenBus má vysokou úroveň bezpečnosti a zároveň uchovává mnoho důležitých servisních dat o provozu lehátka, což usnadňuje jeho servisování a prodlužuje životnost.

K dispozici jsou vám různé varianty řídících jednotek s OpenBus technologií. CB6S pracuje s až 4 kanály a CB16 má až 5 kanálů pro připojení pohonů, přičemž oba typy zaručují bezpečné a spolehlivé polohování. K CB20 můžete připojit až 6 pohonů či sloupků a také celou strukturu ovladačů a dalšího příslušenství.

Pro bazénové zdviže jsou přímo ideální řídící jednotky CBJ1, CBJ2CBJ-Home nebo CBJ-Care, které mají vlastní bateriový zdroj a jsou velmi snadno obsluhovatelné.

pohony pro bazénové a vanové zvedáky

Zdvihové pohony jsou dostupné v různých výkonových variantách dle potřebné síly. The LA31 je tichý a prověřený pohon s velkou silou, LA34 je vhodný pro ještě větší zatížení a LA44 uzvedne i enormní zátěže. Všechny tyto aktuátory jsou bohatě dimenzované pro spouštění a zvedání pacientů z van a bazénů. 

Aktuátory LA28 a LA30 jsou kompaktní pohony, jednoduše použitelné pro otevírání a zavírání dvířek van. Pro zvedání celé vany jsou perfektním řešením zvedací sloupky BL1.

ovladače pro bazénové a vanové zvedáky

Ovládání pohybů vany či spouštěcího křesla snadno vyřešíte použitím ovladačů HB80 či HB70. HB80 má ergonomický design a splňuje požadavky na krytí dle normy IPX6 Washable, což znamená, že má vysokou odolnost vůči vodě.
Ruční ovladač HB80 Lineární pohon LA31 CARELINE Lineární aktuátor LA31 CARELINE
Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
Co je ovladač
Ovladač je jednotka, ovládající pohyby systému aktuátorů …
MEDLINE & CARELINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady MEDLINE & CARELINE.
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.