select
Systémy pro vyšetřovací a zákroková křesla

systémy pro křesla

vyberte si z mnoha různých systémů

Na každý požadavek ten správný systém! Stačí-li vám pro vaše křeslo na vyšetření a zákroky obyčejný systém nebo hledáte-li pokročilé řešení, obojí máme pro vás připravené. Rozpohybováním vašeho křesla a přidáním příslušenství zvýšíte nejen komfort ošetřovaného, ale také pracovní pohodlí personálu.

Běžný systém pro křeslo je sestaven ze 3-6 základních součástí : pohony pro zdvih či sloupky se stejným účelem zajišťují polohování nahoru a dolů a poskytují tím správnou pracovní ergonomii personálu a zároveň klientovi pohodlí při nastupování a sestupování z křesla. Aktuátor pro polohování zádové části umožní nastavení do pohodlné pozice, dále mohou být připojeny pohony pro polohování nohou či náklon lehátka. Kontrolboxy řídí jednotlivé pohyby aktivované stiskem tlačítek na ručním ovladači. Specifikace každého z těchto prvků závisí pouze na vašich požadavcích a designových představách.

Každé křeslo by mělo být založeno na systému sestaveném z popsaných součástí. Nezáleží na tom jaké řešení si nakonec vyberete, protože vždy získáte systém nejvyšší třídy. Vysoká kvalita a spolehlivost výsledného lehátka zvyšuje kvalitu života pacientů a usnadňuje personálu jinak velice namáhavou práci.

proč právě linak …

Systém MEDLINE® & CARELINE® vám dává možnost zvolit z mnoha různých variant a kombinací. LINAK poskytuje flexibilitu a svobodu volby z rozmanitého příslušenství a výkonových vlastností. Systém OpenBus™ umožňuje sestavit zařízení přesně podle vašich představ a doplnit je o potřebné příslušenství. Vašemu křeslu se tak konečně otevírá možnost stát se výrobkem, díky kterému se k vám budou lidé rádi vracet. Příklady volitelných součástí : váha usnadňující optimalizaci léčby a postupů, masážní motor pro vyšší komfort, USB síťový konektor k připojení čtecí lampičky usnadňující pacientovy čtení nebo personálu provedení výkonu atd. Jediným omezením rozletu je vaše fantazie. 

Naše výrobky prochází náročnými zkouškami a jsou testovány jako kompletní systémy pohonů. I pro vás je tak mnohem snažší získat na finální výrobek osazený naším systémem všechny potřebné certifikáty.

kontrolboxy pro křesla z řady MEDLINE & CARELINE

Požadavky na funkce a další příslušenství jsou rozhodující při volbě řídící jednotky systému. Pokud si nevystačíte se standardem, můžeme vám software kontrolboxu upravit dle potřeby. Řada OpenBus má vysokou úroveň bezpečnosti a zároveň uchovává mnoho důležitých servisních dat o provozu lehátka, což usnadňuje jeho servisování a prodlužuje životnost.

Na výběr máte různé varianty řídících jednotek s technologií OpenBus. CO61 pracuje s až 4 kanály a CB16 má až 5 kanálů pro připojení pohonů, přičemž oba typy zaručují bezpečné a spolehlivé polohování. K CB20 můžete připojit až 6 pohonů či sloupků a dále také celou strukturu ovladačů a dalšího příslušenství.

Pohony pro křesla z řady MEDLINE & CARELINE

Zvedací sloupky jako je BL1 jsou skvělým řešením zdvihu lehátek. Mají čistý design a jednoduchou konstrukci. V případě použití těchto sloupků nehrozí uskřípnutí ani zranění jeho pohyblivými součástmi, což je velice zásadní bezpečnostní aspekt.   

Zdvihové pohony jsou dostupné v různých výkonových variantách dle potřebné síly. LA31 je tichý a prověřený pohon s velkou silou, LA34 je vhodný pro ještě větší zatížení a LA44 uzvedne i enormní zátěže. Všechny tyto aktuátory jsou bohatě dimenzované pro různá křesla. 

Pro polohování zádového dílu či podnožní části lehátka doporučujeme LA40, extrémně tichý pohon LA31 nebo malý a kompaktní LA23 a to v závislosti na konstrukci křesla a požadované zdvihové síle. 
 

ovladače řady MEDLINE & CARELINE

Křeslo lze ovládat pomocí ručního ovladače nebo ovládacího panelu, vhodnou volbou jsou typy HB80 nebo HB70. HB80 má ergonomický design a možnost zavěšení pomocí háčku nebo magnetu. Panel ACK zase snadno zakomponujete přímo do opěrky rukou.

Máte-li však jinou představu o ovládání křesla, zkuste náš flexibilní pacientský panel FPP, který je vždy snadno poruce pacientovi i osobě provádějící zákrok.
Lineární pohon LA23 Lineární aktuátor LA40 Kontrolbox CO61 Polohovací sloupek BL1 Ruční ovladač HB80
Co je to zvedací sloupek
Zvedací sloupek je elektrický lineární aktuátor / pohon integrovaný do …
Co je kontrolbox
Kontrolbox je řídící jednotka neboli srdce a mozek systému …
MEDLINE & CARELINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady MEDLINE & CARELINE.
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.