select
Systems for Couches

SYSTÉMY POHONŮ
PRO LEHÁTKA A STOLY

SYSTÉMY POHONŮ PRO ZÁKROKOVÁ A VYŠETŘOVACÍ LEHÁTKA ČI STOLY

Na každý požadavek ten správný systém! Stačí-li vám pro vaše lehátko na vyšetření a zákroky obyčejný systém nebo hledáte-li pokročilé řešení, obojí máme pro vás připravené. Běžný systém pro lehátko je sestaven ze 3-6 základních součástí. Jeden nebo více pohonů či sloupků zajišťuje polohování nahoru a dolů. Poskytují personálu správnou pracovní ergonomii a zároveň klientovi pohodlí při nástupu a sestupu z lůžka. Aktuátor pro polohování zádové části umožní nastavení do pohodlné pozice, dále mohou být připojeny pohony pro polohování nohou či náklon lehátka. Kontrolbox řídí jednotlivé pohyby aktivované stiskem tlačítek ručního nebo nožního ovladače. Specifikace každého z těchto prvků závisí pouze na vašich požadavcích a designových představách.

Každé lehátko by mělo být založeno na systému sestaveném z popsaných součástí. Nezáleží na tom jaké řešení si nakonec vyberete, protože vždy získáte systém nejvyšší třídy. Vysoká kvalita a spolehlivost výsledného lehátka zvyšuje kvalitu života pacientů a usnadňuje personálu jinak velice namáhavou práci.

PROČ SI VYBRAT LINAK …

Již déle než desetiletí dodává firma LINAK systémy určené pro různá lehátka. Systémy, které jsou proslulé mimo jiné svou spolehlivostí a bezpečností. LINAK vám vám dává možnost zvolit z mnoha různých variant a kombinací. LINAK poskytuje flexibilitu a svobodu volby z rozmanitého příslušenství a výkonových vlastností. Systém OpenBus™ umožňuje sestavit zařízení přesně podle vašich představ a doplnit je o potřebné příslušenství.

Příkladem takového doplňkového příslušenství je Servisní rozhraní pro CO61, umožňující efektivní kontrolu a údržbu systému pohonů, což zvyšuje bezpečnost a efektivitu lehátek a stolů v při jejich dennodenním používání.

Všechny naše systémy prochází náročnými zkouškami a jsou testovány jako kompletní systémy pohonů. I pro vás je tak mnohem snažší získat na finální výrobek osazený naším systémem všechny potřebné certifikáty.

ŘADA KONTROLBOXŮ

Požadavky na funkce a další příslušenství jsou rozhodující při volbě řídící jednotky systému. Pokud si nevystačíte se standardem, můžeme vám software kontrolboxu upravit dle potřeby. Řada OpenBus má vysokou úroveň bezpečnosti a zároveň uchovává mnoho důležitých servisních dat o provozu lehátka, což usnadňuje jeho servisování a prodlužuje životnost.

Naše kontrolboxy CA30 a CA40 zaručují optimální distribuci výkonu a perfektní pohyb, zatímco CO41, CO61 a CO71 jsou skutečným mozkem systému. S využitím kontrolboxů OpenBus™ můžete využívat inteligentní bezpečnostní vlastnosti, plnou kontrolu pozice a informace o zatížení, aby bylo zaručeno bezpečné používání a bezchybný výkon.

LINEÁRNÍ POHONY PRO LEHÁTKA STOLY

LA40 HP je výkonný pohon určený pro zákroková lehátka a stoly. Poskytuje sílu až 8000 N při zdvihu 400 mm. Tento silný pohon, který tlačí rychlostí až 9 mm/s, zajišťuje hladký pohyb a zvyšuje komfort obsluhy. Další z pohonů LINAK, jako například LA20, jsou ideální tam, kde je prostor omezen, ale je zapotřebý výkonný pohon. Při úpravě opěrky hlavy na ošetřovacím křesle nebo stolu může praktik optimalizovat polohu pacienta ještě více, zatímco pacient si užívá vysoký komfort.

Zvedací sloupky jako jsou například LC3 nebo BL1 jsou skvělým řešením z hlediska čištění a jednoduchosti konstrukce. Ruce ani nohy nemohou být zachyceny mezi pohyblivými částmi, což zvyšuje bezpečnost.

IC pohony LA43 IC a LA44 IC s inteligentním řízením (IC) umožňují sestavení jednoduchého systému s 1 nebo 2 pohony, spínaným zdrojem SMPS a ručním či nožním ovladačem.

Inteligentní PCB OpenBus™ umožňuje připojení příšlušenství OpenBus. IC pohony jsou ideální pro zákroková křesla a stoly s omezeným prostorem pro montáž kontrolboxu.

Pohony jsou k dispozici v různých výkonových variantách. LA40 je tiché a prověřené řešení pro zvedání těžkých břemen, LA34 je k určena pro ještě větší zátěž a pro největší zátěž je určen pohon LA44

Pro polohování zádového dílu či podnožní části lehátka doporučujeme extrémně tichý pohon LA31, variantou je též použití jednoduchého typu LA27

OVLADAČE PRO KŘESLA A STOLY

Požadujete-li nožní ovladač nebo ruční ovládání, stačí si je prostě vybrat z naší nabídky. Z nožních ovladačů doporučujeme FS3 určený pro řízení až 2 pohonů. FS3 byl navržen ve spolupráci s koncovými uživateli a jeho používání je snadné a intuitivní.

Lehátko lze polohovat také pomocí ručního ovladače, doporučujeme vám HB80 nebo HB70. HB80 má ergonomický design a možnost zavěšení pomocí háčku nebo magnetu.

Máte-li však jinou představu o ovládání lehátka, zkuste náš flexibilní pacientský panel FPP, který je vždy snadno poruce pacientovi i osobě provádějící zákrok.
Lineární pohon LA40 Kontrolbox CA40 Lineární pohon LA40 Zvedací sloupek BL1 Ovladač HB80 Zvedací sloupek BL1
Co je to zvedací sloupek
Zvedací sloupek je elektrický lineární aktuátor / pohon integrovaný do …
Co je kontrolbox
Kontrolbox je řídící jednotka neboli srdce a mozek systému …
MEDLINE & CARELINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady MEDLINE & CARELINE.
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.