select
Systémy pro zvedáky pacientů

Systémy pro elektrické zvedáky pacientů

systémy pro elektrické zvedáky pacientů

Na každý požadavek ten správný systém! Stačí-li vám na váš zvedák pacienta obyčejný systém nebo hledáte-li pokročilé řešení, obojí máme pro vás připravené.

Běžný systém pro zvedák pacienta je sestaven ze 3-5 základních součástí : zvedací pohon zajišťuje zdvih pacienta, aktuátor pro rozevření podpůrných nohou zaručí perfektní stabilitu celého zvedáku, lze také připojit třetí pohon pro nastavení popruhu s madlem, kontrolbox s baterií řídí jednotlivé pohyby aktivované stiskem tlačítek ovladače. Specifikace každého z těchto prvků závisí pouze na vašich požadavcích a designových představách.

Každý pacientský zvedák by měl být založen na systému sestaveném z popsaných součástí. Nezáleží na tom jaké řešení si nakonec vyberete, protože vždy získáte systém nejvyšší třídy. Vysoká kvalita a spolehlivost výsledného zvedáku zvyšuje kvalitu života pacientů a usnadňuje personálu jinak velice namáhavou práci.


proč právě linak …

Již déle než jedno desetiletí dodává firma LINAK systémy určené pro pacientské výtahy. Systémy, které jsou proslulé mimojiné svou spolehlivostí a bezpečností oceňuje zdravotnický personál pro jejich snadnou obsluhu a uživatelskou přívětivost. 
 
Systém MEDLINE® & CARELINE® vám dává možnost výběru z mnoha různých variant a kombinací. LINAK poskytuje flexibilitu a svobodu volby z rozmanitého příslušenství a výkonových vlastností. Umíme vám navrhnout a sestavit systém splňující vaše požadavky ve všech ohledech.

Bezpečnost je klíčovým faktorem výrobků firmy LINAK a proto vkládáme bezpečnostní prvky kamkoli to jen jde. Všechny naše řídící jednotky zajišťují automatické odpojení pohonů v případě jejich přetížení, čímž je zajištěna bezpečnost celého zvedáku. Zdvihové pohony jsou vybaveny bezpečnostní maticí, která zabrání neřízenému pohybu aktuátoru v případě poškození vnitřních součástí a tím kolapsu celého zvedáku s pacientem.

Všechny naše systémy jsou schváleny a certifikovány jako kompletní systémy, což usnadní vaši cestu k získání certifikátů na vaše nové zvedáky. Systémy firmy LINAK jsou schváleny dle EN10535.  

kontrolboxy pro zvedáky pacientů z řady MEDLINE & CARELINE

Špičková inteligentní řídící jednotka CBJ-Care uchovává všechna potřebná servisní data a usnadňuje tak provozování a údržbu zvedáků vybavených tímto systémem. CBJ-Care si pamatuje všechny servisní prohlídky, podává přesné informace o aktuálním stavu baterie a poskytuje mnoho dalších užitečných dat. Kontrolbox CBJ1 umožňuje provoz dvěma různými rychlostmi a dále má funkci měkkého startu a dojezdu, což značně zvyšuje komfort pacienta. Potřebujete-li jednoduchý základní kontrolbox s upozorněním na stav baterie tak ideální volbou je pro vás spolehlivá CBJ2 . Elegantní CBJ-Home je pro zvedák zároveň designovým přínosem, přitom jako všechny ostatní typy zajistí perfektní a spolehlivou pomoc při zdvihu těžkých pacientů.

Všechny kontrolboxy mají interní nebo externí nabíjení či možnost použití nabíjecí stanice připevněné na zdi. K systému je k dispozici také různé příslušenství, které splní veškeré požadavky a potřeby.

pohony pro zvedáky pacientů z řady MEDLINE & CARELINE

Naše pohony jsou rozděleny podle možného zatížení. LA31 je vhodná pro velké zatížení, LA34 je ideální pro ještě vetší zatížení a LA44 unese zatížení ze všech největší. Speciálním pohonem vyvinutým pro zvedáky pacientů je LA40 PL, výkonný pohon poskytující plynulý chod po celé délce zdvihu. Dalším pohonem je například LA20, určený do omezených prostorů, přesto však dostatečně výkonný. Všechny tyto pohony jsou pro zvedání pacientů skvělou volbou neboť jsou pro tyto účely přímo vyvinuty.
 
Pro roztahování stojných opěrných nohou je ideální maličký a kompaktní pohon LA23, extrémně tichý LA31, snadno osaditelný LA28 nebo malý pohon LA12, zkrátka je snadné si vybrat přesně takový pohon, který nejlépe vyhovuje vaší konstrukci. 

ovladače řady mEDLINE & CARELINE

Stačí-li vám prostý ovladač pro pohyb nahoru a dolů nebo chcete-li ovladač zobrazující aktuální stav baterie, s indikátorem přetížení či nutnosti servisní prohlídky, najdete je v nabídce řady MEDLINE & CARELINE. Ta obsahuje ovladače HB30, HB70 a HB80. HB80 má ergonomický design a možnost zavěšení pomocí háčku nebo magnetu. Ovladač HD80 JUMBO s indikací stavu baterie, nutnosti servisu či přetížení systému lze použít pro systém CBJ-Care.

HB30 nabízí uživateli novou zkušenost díky své perfektní ergonomii a možnosti ovládání jednou rukou. Je dodáván s vyměnitelným kabelem a protiskluzovým povrchem zadní části pro vyšší přilnavost a lepší úchop.

Bateriový zdroj

Vyberte si z různých možností dostupných bateriových zdrojů, určených pro zvedáky pacientů. K dispozici jsou systémy s BAJ1 nebo BAJL (se základní či dvojnásobnou kapacitou). Bateriový zdroj BAJL s Li-Ion články je řešení šetrné k životnímu prostředí, založené na technologii Lithium-Iontových článků, které dávají baterii v porovnání s olověnými akumulátory delší životnost při nižší hmotnosti.

Vyšší výkon zaručuje vyšší počet zdvihových cyklů na jedno nabití a také stabilnější rychlost pohybu. Bateriový zdroj BAJL je zpětně kompatibilní.
Linear Actuator LA23 Hand Control HB80 Linear Actuator LA44 Control Box CBJ-Care Linear Actuator LA31 CARELINE
Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
Co je kontrolbox
Kontrolbox je řídící jednotka neboli srdce a mozek systému …
Co je ovladač
Ovladač je jednotka, ovládající pohyby systému aktuátorů …
MEDLINE & CARELINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady MEDLINE & CARELINE.
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.