select
 
Washability helps hospitals fight infections

OMYVATELNOST

OMYVATELNOST POMÁHÁ NEMOCNICÍM BOJOVAT PROTI INFEKCÍM

Přísná hygiena je v nemocnicích zásadní. Pro LINAK je tato oblast středem zájmu již více než 30 let a v současné době je mnoho našich pohonů plně omyvatelných. Nemocničnímu personálu to umožňuje čistit postele v moderních automatických mycích systémech za použití horké vody a silných detergentů.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) jsou každoročně stovky milionů pacientů během své hospitalizace zasaženy infekcí. V rozvinutých zemích se předpokládá, že se tak stane u každého sedmého pacienta ze sta, v rozvíjejících se zemích je to minimálně u deseti pacientů. 

Představte si lidský a ekonomický přínos snížení těchto čísel.

Ve firmě LINAK bereme otázku hygieny extrémně vážně. Norma IEC60601 požaduje, aby zdravotnické vybavení specifikované jako omyvatelné bylo po strojovém umytí v automatizovaném mycím systému po otestování normálně funkční. Pro LINAK je to však na hony vzdálené tomu, co považujeme za dostatečné. Chceme, aby naše výrobky pracovaly bezvadně a to i po letech častého čištění v moderních mycích tunelech. Proto testujeme naše výrobky v mnohem větší míře než to norma předepisuje.

Přísné testování by mělo být povinné
Již od samého začátku se LINAK stará o pohodu a bezpečí koncových uživatelů – pacientů stejně jako zdravotnického personálu. Abychom toho dosáhli maximálně soustředíme se na zákazníka a na udržení absolutní kvality a vysokého výkonu. Součástí je proto pomoc zákazníkům připravit se na budoucnost – budoucnost s vyššími standardy a ještě větším důrazem na hygienu. 

Při hledání dokonalosti jsme v rámci R&D ustavili celé testovací centrum, ve kterém jsou naše výrobky různými způsoby podrobovány zkouškám až na hranici výdrže. V oblasti omyvatelných řešení tak vývoj firmy LINAK posouvá mezinárodní standardy na vyšší úroveň. V průběhu roku 2017 jsme tak pro dosažení vyšší životnosti polohovatelného zdravotnického vybavení významně zvýšili počet testovacích mycích cyklů.

Pozorně studujeme výsledky testů, prověřujeme materiály, vyvíjíme silnější komponenty. Inženýři firmy LINAK neustále hledají možnosti optimalizace funkce a designu pro stále rozsáhlejší opakované mytí silnými detergenty.Požadujte vybavení splňující mezinárodní standardy
Výrobky firmy LINAK, určené pro zdravotnické vybavení, převyšují mnoho požadovaných standardů a certifikací. Na poli omyvatelnosti připravilo testovací centrum LINAK nové striktní požadavky, jejichž výsledkem je označení LINAK IPX6 Washable DURA™. Od nynějška nesou naše výrobky určené pro omyvatelné zdravotnické vybavení toto označení.

Jsme přesvědčení, že omyvatelnost zdravotnického vybavení pomůže minimalizovat počet pacientů zasažených infekcí během hospitalizace. Toto je důvod, proč neustále tlačíme na posun a vývoj! 

Washability
Historie hygieny ve zdravotnictví
V polovině 19. století se objevilo několik studií s překvapivými závěry, které navždy změnily základní ve zdravotnictví používané postupy. V roce 1843 publikoval americký lékař dr. Oliver Wendell Holmes článek, ve kterém uvádí : “poporodní horečka, smrtelná infekce postihující ženy během nebo krátce po porodu, vychází z kontaktu pacienta s pacientem prostřednictvím jejich lékařů”. Zejména poslední část byla bodem zásadně měnícím pravidla hry!

Holmes rovněž tvrdil, že obecně zvýšení úrovně hygieny v nemocnicích přinese významné snížení šíření onemocnění. Toto tvrzení se ve své době setkalo s odmítnutím ze strany široké lékařské veřejnosti. Nicméně jen o několik let později maďarský lékař dr. Ignaz Semmelweis publikoval studii neoddiskutovatelně prokazující, že používání antiseptické desinfekce rukou lékaři a porodními asistentkami snižuje počet úmrtí rodiček. 

Kritici umlkli a hygiena se stala základním kamenem medicínské praxe.

Co je to lineární aktuátor / lineární pohon
Elektrický lineární aktuátor / pohon převádí rotační pohyb …
Co je kontrolbox
Kontrolbox je řídící jednotka neboli srdce a mozek systému …
MEDLINE & CARELINE aplikace
Podívejte se na ukázky aplikací s komponenty řady MEDLINE & CARELINE.
Kontaktujte LINAK
Dialog založený na zkušenostech spolu s úzkou spoluprací jsou nejlepší cestou k optimálnímu řešení.