select

ELEktrický lineární aktuátor / pohon

Elektrický lineární aktuátor, pohon nebo také servopohon je zařízení převádějící rotační pohyb nízkonapěťového DC motorku na lineární pohyb. Pohony tak mohou tahat nebo tlačit.

Díky pohonům je možné zvedat, nastavovat, naklápět, tlačit a tahat těžká, objemná či obtížně přístupná břemena a to pouhým stisknutím tlačítka.

Aktuátory poskytují bezpečnou, tichou a čistou možnost posouvání či polohování s přesnou kontrolou pohybu. Jsou efektivní a mají dlouhou životnost s prakticky nulovými nároky na údržbu.

Instalace elektrického servopohonu je oproti např. hydraulice velice jednoduchá a samotné zařízení zabírá méně místa, protože nepotřebuje žádná čerpadla ani hadice.

Možnosti pohonů přizpůsobit se nejrůznějším požadavkům zaručují perfektně funkční řešení, které lze použít na celou škálu nejrůznějších zařízení a aplikací.

Elektrický lineární pohon firmy LINAK® se skládá z motorku, převodu a šroubovice (závitové tyče) s maticí. Speciální variantou jsou tzv. vestavné aktuátory, které je třeba zkombinovat s nosným vedením dodaným zákazníkem. Kompletní systém pohonů firmy LINAK zahrnuje nejméně jeden lineární pohon, kontrolbox a ovladač, kterým se ovládají pohyby jednotlivých aktuátorů. Linear Actuator LA31 TECHLINE
Zdvihová síla pohonů LINAK se pohybuje v rozmezí 200N - 15000N.

Připojte se k nám na virtuální prohlídce firmou LINAK
Zveme Vás na virtuální prohlídku firmy LINAK s našimi zaměstnanci.
Odebírejte naše novinky
Mějte vždy aktuální informace díky zasílání novinek.