select
 
LINAK A/S air photo

historie firmy linak

V roce 1976 převzal současný výkonný ředitel a majitel firmy LINAK Bent Jensen po naléhání otce rodinný podnik Christian Jensen and Sons. Malá firma se sedmi zaměstnanci byla založena v roce 1907 jeho dědečkem. V roce 1976 se zabývala strojařskou výrobou (řemenicová soustrojí, kovářská výroba atd.), která však byla na hony vzdálená představám mladého inženýra, který právě dokončil svá studia.

Přesto si však Bent Jensen stanovil cíl během pěti let racionalizovat stávající výrobu a hlavně přijít na trh s novým výrobkem, který by pomohl firmě v jejím růstu. Svůj cíl dokázal splnit během pouhých tří let a od té doby prošla firma zásadní proměnou.

První aktuátor
Novým výrobkem Benta Jensena se stal lineární aktuátor, který začal vyrábět v roce 1979.

Myšlenka se zrodila v okamžiku, kdy Bent Jensen pracoval na vylepšení invalidního vozíku pro svého spolužáka, který byl po nehodě upoután na kolečkové křeslo. Ilustruje to fakt, že již od počátku je hybnou silou firmy LINAK touha po zlepšení kvality života lidí a jejich pracovního prostředí.

Lineární aktuátor se brzy ukázal být všestranným pomocníkem, užitečným v mnoha ohledech. Jako první z otevírajících se možností bylo využití na zemědělských kombajnech. A to byl pouze začátek. V současnosti zlepšují lineární pohony ergonomii na pracovištích, počínaje kancelářemi přes nemocnice až po farmy a průmyslové výrobní závody.

Expanze
Uvedení aktuátorů na trh v roce 1980 odstartovalo rychlý růst firmy LINAK. V roce 1986 se společnost rozšířila o elektronické oddělení, které se stará o vývoj kontrolboxů pro systémy pohonů.

Expanze pokračovala přes Evropu na trhy v USA a později až na dálný východ (Čína, Indie a Japonsko).

Dnes je LINAK mezinárodní společností a světovým lídrem ve vývoji a výrobě systémů lineárních aktuátorů. LINAK má svá zastoupení a servisní pobočky ve státech po celém světě a stále přibývají nové.

 

Obchodování s firmou LINAK
Nechceme být pouze dalším Vaším dodavatelem, ale ...
Odebírejte naše novinky
Mějte vždy aktuální informace díky zasílání novinek.